Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 3 niedziela adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie – 3 niedziela adwentu

W naszym kościele tradycyjne Roraty, czyli Msza św. o Matce Bożej odprawiana jest codziennie o godz. 1800, z wyjątkiem soboty i niedzieli.

W zakrystii kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas. Koszt świecy 8 zł. Dochód – ze świecy tj. 2 złote – przeznaczony jest dla dzieci potrzebujące pomocy. Można także zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny.

Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30. Przypominamy, że osoby zgłaszające się po odpis aktu chrztu powinny posiadać dokument tożsamości lub upoważnienie do odebrania metryki.

Już dziś informujemy, że Msza św. Wigilijna, tradycyjna Pasterka 24 grudnia w kościele św. Katarzyny będzie sprawowana o godz. 22:00 i 24:00, tak by umożliwić większej liczbie wiernych wejście do kościoła na Eucharystię. Tego dnia Msze św. w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia będą sprawowane tylko rano o godz. 7:00 i 8:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.

Wizyta duszpasterska (kolęda) w Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. W tym roku z uwagi na panującą sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnie rozpisanej wizyty kolędowej. Ojcowie z Klasztoru św. Katarzyny udadzą się jedynie do osób, które o to poproszą: telefonicznie lub wypełniając formularz zgłoszeniowy, składając w zaklejonej kopercie, w zakrystii lub na furcie klasztornej. Można także wypełnić formularz zgłoszeniowy przez Internet, na adres mailowy:   parafia-kazimierz@augustianie.pl Zgłoszenia należy złożyć do 3 stycznia. Wizyty odbędą się: od 4 do 15 stycznia włącznie w godzinach od 16:00 do 20:00 z wyjątkiem uroczystości Objawienia Pańskiego 6 stycznia i święto Chrztu Pańskiego w niedzielę 10 stycznia. Formularze  zgłoszeniowe dostępne są przy wyjściu z kościoła,  w zakrystii – od poniedziałku do piątku – na furcie klasztoru.

Formularz zgłoszeniowy kolędy -> Kolęda AD 2020

Do odwołania w uroczystościach religijnych może brać udział jedna osoba na piętnaście metrów kw. Przy czym musi zostać zachowany 1,5 metrowy odstęp między wiernymi. Dodatkowo każdy z uczestników kultu jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem osób sprawujących kult.

W kościele głównym św. Katarzyny może uczestniczyć we Mszy św. 73 osoby. W kaplicy Matki Bożej Pocieszenia 7 osób, w krużgankach 8 osób. Od poniedziałku do soboty wejście do kościoła jest tylko jedno od ul. Augustiańskiej. W niedziele i święta od ul. Skałecznej.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera, doktora Kościoła

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Nasze pragnienia zawsze się modlą, choćby wargi milczały.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej +Krystyna Kurtyka i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…