Home 9 Aktualności 9 Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego

Dziś po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia. Nie ma Nabożeństwa Różańcowego.

W październiku Nabożeństwo Różańcowe, odprawiane jest codziennie przed Mszą św. o godz. 17:30.

W środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień, w którym Kościół uroczyście wyznaje swoją wiarę w świętych obcowanie. Wierni, którzy w ten dzień lub w „dzień zaduszny” nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną, odmówią modlitwę „Ojcze nasz”, „Wyznanie wiary”, modlitwę według intencji Ojca Świętego i przyjmą komunię św. mogą uzyskać Odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Msze św. tego dnia sprawowane są: o godz. 900; 1100; 1215; i 1800.

W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po wieczornej Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się procesja po krużgankach, podczas której polecać będziemy Bogu naszych zmarłych.

W piątek 3 listopada pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 16:30 do 18:00.

W zakrystii można składać WYPOMINKI za zmarłych, których będziemy polecać w modlitwie każdego dnia, w miesiącu listopadzie po wieczornej Mszy św., a także w wypominkach rocznych, raz w miesiącu podczas Mszy św. o godz. 1800. Kartki, na których można wpisać imiona i nazwiska zmarłych, znajdują się przy wyjściu z kościoła.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest we wtorek od godz. 16:00 do 17:30.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 900 Zmianka Różańcowa w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Koncerty:
Tradycyjnie, jak co roku, w uroczystość Wszystkich ŚwiętychCapella Cracoviensis zaprasza na koncert. Utwory, które zaprezentuje zespół poruszają tematykę życia i śmierci, smutku i nadziei – a to wszystko w kontekście Wiary. Początek koncertu o godz. 20:00. Bilety do nabycia godzinę przed koncertem.

Z kalendarza liturgicznego
Środa 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych
Czwartek 2 listopada – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
Sobota 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

 Ze skarbca mądrości, św. Augustyna:, „Wielką rzeczą jest umrzeć dla Chrystusa, ale nie mniejszą żyć dla Niego”.

          Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

 

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej + Roman Wcisło

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…