Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenie duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenie duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkanocna

W poniedziałek 26 kwietnia, w naszym kościele obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Dobrej Rady. Jest to uroczystość patronalna Sióstr Augustianek.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30. Sprawy związane ze ślubem prosimy zgłaszać we wtorek.

Od soboty 1 maja – Nabożeństwo ku czci Matki Bożej będzie odprawiane przez cały miesiąc przed Mszą św. o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę. Tego dnia przypada – pierwsza sobota miesiąca. Wspólnota Nowe Jeruzalem, działająca przy naszej parafii, zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Do odwołania w uroczystościach religijnych może brać udział ograniczona liczba osób: 1 os/20m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Dodatkowo każdy z uczestników kultu jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem osób sprawujących kult.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 26 kwietnia – święto N. M. P., Matki  Dobrej Rady

Czwartek 29 kwietnia  święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

Sobota 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Bóg nie dopuściłby do zła, gdyby nie był dostatecznie wszechmocny, aby wydobyć z niego dobro.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

          Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej +Aleksander Baran i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…