Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia parafialne – VIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne – VIII Niedziela Zwykła

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30, w środę i piątek kancelaria jest nieczynna.

1 marca przypada Środa Popielcowa. W tym dniu obrzęd posypania popiołem na wszystkich Mszach Świętych w kościele głównym o godz. 7:00, 8:00 i 18:00. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, który służyć ma odnowie życia duchowego oraz przygotowaniu się do obchodów Paschy. Zachęcamy do podejmowania wielkopostnych zobowiązań duchowych oraz do ofiarności na rzecz ubogich. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i na spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki powinny być ograniczone, co do ilości. Wszystkich zaś zachęcamy do włączenia się w ten akt pokutny, jak poucza nas św. Augustyn: „Poskramiajcie ciała wasze postem i wstrzemięźliwością na ile zdrowie wam pozwala”.

Przez cały okres Wielkiego Postu w każdy piątek w naszym kościele będziemy odprawiać Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Od 3 marca w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci odprawiana będzie o godz. 17:00 a dla dorosłych po Mszy Świętej wieczornej o godz. 1800. Od przyszłej niedzieli i przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu będziemy odprawiać Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Piątek 3 marca – Pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy Świętej o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Spowiedź święta w krużgankach od godz. 16:30 do 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 9:00.
Sobota 4 marca – Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 7:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Tego dnia Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, organizuje całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Św. Doroty. Wszystkich, którzy chcieliby nawet na chwilę przyjść na modlitwę i adorację, serdecznie zapraszamy.
W przyszłą niedzielę 5 marca po Mszy Świętej o godz. 9:00 Zmianka Różańcowa w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Już teraz pragniemy poinformować i zaprosić parafian i wiernych odwiedzających nasz kościół do spotkania z ks. Biskupem Grzegorzem Rysiem, który w dniach od 10 do 12 marca gościć będzie w naszej Parafii. Podczas tej wizyty odwiedzi szkoły i ośrodki wychowawcze, odwiedzi także wspólnoty zakonne i spotka się z grupami modlitewnymi działającymi przy kościele św. Katarzyny. Udzieli Sakramentu Bierzmowania. Wygłosi Słowo Boże podczas każdej Mszy Świętej w niedzielę 12 marca. Zachęcamy do wspólnej i osobistej modlitwy, wspartej dobrymi uczynkami, w intencji wizytacji, by nasza gościnność stała się jak mówi polskie powiedzenie: „Gość w dom, Bóg w dom”. Szczegółowy plan został zamieszczony w gablocie parafialnej.

Święci i błogosławieni
Sobota 4 marca – Święto św. Kazimierza, królewicza, patrona archidiecezji krakowskiej
Ze skarbca mądrości św. Augustyna:

„Wierni powinni wyznawać prawdy symbolu wiary, ażeby uczciwie żyli, uczciwie żyjąc oczyszczali swoje serca, a oczyszczając swoje serca, rozumieli to, w co wierzą”.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.