Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu

Jan Matejko, "Wskrzeszenie Łazarza", olej na płótnie, 1867, Kościół Wniebowzięcia NMP, Nowy Wiśnicz

Jan Matejko – Wskrzeszenie Łazarza (1867. Kościół Wniebowzięcia NMP, Nowy Wiśnicz)

Dziś Zmianka Różańcowa po Mszy św. o godz. 9:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W naszym kościele po każdej Mszy św. możemy odpowiedzieć na prośbę, którą kieruje do nas Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „Razem z Czwórką” w Krakowie, ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 4 przy ul. Wietora 7. Celem, dzisiejszej kwesty jest pozyskanie funduszy na wyjazd uczniów z głębszą niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i innymi wadami sprzężonymi. Tegoroczna akcja umożliwi dzieciom wyjazd nad morze, by zrealizował się cel dzisiejszej akcji „Marzenie Morskie”. Tak jak w poprzednich latach, jeszcze raz, ze szczerego serca dziękujemy.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30, w środę od godz. 9:00 do 10:00. W piątek kancelaria jest nieczynna.

We wtorek 4 kwietnia o godz. 11:00 spowiedź dzieci w Ośrodku Wychowawczym przy ul. Wietora.

7 kwietnia – pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych w tym miesiącu, zostały przeniesione na Wielki Piątek (14 kwietnia) od godz. 9:00. Tego dnia spowiedź św. w krużgankach od godz. 16:30 do 18:00.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:00 dla dzieci. Po Mszy św. o godz. 18:00 Droga Krzyżowa dla dorosłych.

W krużgankach naszego kościoła i zakrystii można nabyć wielkanocne baranki Caritas w cenie ośmiu złotych. Cześć z tej sumy tj. dwa złote przeznaczona jest na paczki wielkanocne dla dzieci potrzebujące pomocy z naszej parafii.

Składamy podziękowanie Ojcom Paulinom ze Skałki, za pomoc w sprawowaniu niedzielnej liturgii i spowiedzi świętej w naszym kościele.

W przyszłą niedzielę 9 kwietnia Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Podczas Mszy św. święcenie palm. Przed Mszą św. o godz. 11:00 tradycyjna procesja z osiołkiem upamiętniająca triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Gromadzimy się przy ul. Skałecznej. Dzieci prosimy, aby oprócz palm przyniosły marchewkę jako prezent dla osiołka. Jednocześnie składamy serdeczne podziękowania osobom, które przyczyniły się by osiołek po rocznej przerwie mógł być z nami.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Prawda jest słodka i gorzka. Kiedy jest słodka, oszczędza, a kiedy jest gorzka, leczy”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.