Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Ogłoszenia parafialne – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Giotto_di_Bondone

Giotto di Bondone – Wjazd do Jedrozolimy (ok. 1305, fresk w kaplicy Scrovegnich w Padwie)

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo palm. Dzisiejsza Msza św. o godz. 1100 rozpocznie się tradycyjną procesją upamiętniającą triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, by w tym roku był z nami po rocznej przerwie osiołek, który sprawia wiele radości, nie tylko dzieciom zebranym na procesji. Dziś Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W krużgankach naszego kościoła można jeszcze nabyć wielkanocne baranki Caritas w cenie 8 złotych. Cześć z tej sumy t.j. 2 złote przeznaczona jest na paczki wielkanocne dla dzieci potrzebujące pomocy z naszej Parafii.

Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „Razem z Czwórką” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 4 w Krakowie przy ul. Wietora, składa serdeczne podziękowana za ofiarną pomoc podczas kwesty przeprowadzonej w niedzielę 2 kwietnia w naszym kościele. Zebrana kwota w wysokości 1076 złotych zostanie przeznaczona na wyjazd terapeutyczny wychowanków.

W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna jest nieczynna.

Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę – w tych dniach można skorzystać z Sakramentu Pojednania w godz. od 1730 do 1900 w krużgankach kościoła.

Wielki Czwartek. Msza św. Wieczerzy Pańskiej połączona z obrzędem umycia nóg o godz. 1800. Tego dnia nie ma innych Mszy św. Spowiedź św. od godz. 900 do 1200 i od godz. 1600 do 1700 oraz po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej do godz. 2200

Wielki Piątek. Kościół będzie otwarty od godz. 630. O godz. 700 zapraszamy do modlitwy brewiarzowej: Godzinę Czytań i Jutrznię poprowadzą Bracia Augustianie. Od godz. 900 odwiedziny chorych. O godz. 1500 Droga Krzyżowa ulicami Kazimierza, którą rozpoczniemy na dziedzińcu Bazyliki Na Skałce, a zakończymy na dziedzińcu przed Bazyliką Bożego Ciała. Stacje Drogi Krzyżowej poprowadzi ks. biskup Grzegorz Ryś. Tego dnia Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 1800. Po liturgii do godz. 2200 Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. O godz. 2100 Nabożeństwo Gorzkich Żali. Spowiedź od godz. 1100 do 1300 i po zakończeniu liturgii do godz. 2200.

Wielka Sobota. Kościół będzie otwarty od godz. 630. O godz. 700 zapraszamy na Sobotnią Godzinę Czytań i Jutrznię. Błogosławienie pokarmów od godz. 900 do 1700 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od godz. 700 do 1800 według planu zamieszczonego w gablocie. Liturgia Wigilii Paschalnej, rozpocznie się o godz. 2000 przed wejściem do kościoła przy ul. Skałecznej a zakończy się Procesją Rezurekcyjną ok. godz. 2200. Spowiedź tego dnia od godz. 900 do 1700 w krużgankach kościoła.

Koncerty: W Wielki Poniedziałek i w Wielką Środę odbędą się w naszym kościele dwa koncerty Festiwalu „Misteria Paschalia”. W poniedziałek o godzinie 20:00 usłyszymy kompozycje religijne Claudia Monteverdiego. Ten koncert będzie bezpośrednio transmitowany przez Telewizję Mezzo oraz Program Drugi Polskiego Radia. Początek koncertu o godz. 20:00. W środę zostanie wykonane oratorium „Il Terremoto” (Trzęsienie ziemi) weneckiego kompozytora z końca XVII wieku Antonia Draghiego. Będzie to rekonstrukcja tego zapomnianego utworu, który nawiązuje do wydarzeń opisanych w Ewangelii wg św. Mateusza. Ten koncert będzie zarejestrowany przez Telewizję Mezzo oraz Program Drugi Polskiego Radia i odtworzony w późniejszym terminie. Początek koncertu również o godzinie 20:00.

Szczegółowy plan Wielkiego Tygodnia i Sobotniej Adoracji Najświętszego Sakramentu, zamieszczony jest w gablocie parafialnej.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Nie chodź na rynek, wejdź w siebie, we wnętrzu człowieka mieszka prawda”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.