Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne – IV Niedziela Wielkiego Postu

Uzdrowienie ślepca

Uzdrowienie ślepca – Fresk w opactwie Sant’Angelo in Formis, XI wiek

Dziś  po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. W tym miesiącu nie będzie Koronki Arcybractwa. W kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godz. 17:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali.

 W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 1600 do 1730, w środę i piątek kancelaria jest nieczynna.

W poniedziałek, wtorek i środę (27, 28 i 29 marca) w naszym kościele odbywają się Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Nauki głosi o. Piotr Lamprecht augustianin, podczas Mszy św. o godz. 18:00 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. „Trzy kwadranse” to temat Rekolekcji, który można wykorzystać do osobistego przemyślenia, Tajemnicy Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa.

W środę, czwartek i piątek w naszej Parafii odbywają się (w godzinach przedpołudniowych) Rekolekcje dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr. 22 i 160. Temat tegorocznych Rekolekcji jest: Święty Brat Albert .

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:00 dla dzieci. Po Mszy św. o godz. 18:00 Droga Krzyżowa dla dorosłych.

W krużgankach naszego kościoła i zakrystii można nabyć wielkanocne baranki Caritas w cenie 8 złotych. Cześć z tej sumy t.j. 2 złote przeznaczona jest na paczki wielkanocne dla dzieci potrzebujące pomocy z naszej parafii.

Sobota 1 kwietnia – Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 7:00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Tego dnia Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, organizuje całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Św. Doroty. Wszystkich, którzy chcieliby nawet na chwilę przyjść na modlitwę i adorację, serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę Zmianka Różańcowa po Mszy Świętej o godz. 900 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Nikt nie kocha bliźniego, nie miłując Boga. A jeśli kto nie kocha Boga, to nie miłuje ani Boga ani bliźniego”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.