Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Zwykła

Dziś w naszym kościele wspominamy św. Ritę z Cascia. Msze św. sprawowane są jak w każdą niedzielę o godz. 9:00, 11:00, 12:15 18:00. Tego dnia intencje zanoszone do Boga za wstawiennictwem św. Rity odczytane będą o godz. 17:00.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30, w środę od godz. 9:00 do 10:00. W piątek kancelaria jest nieczynna.

Od 22 do 29 stycznia w naszej archidiecezji obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach.

W najbliższy piątek 27 stycznia Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży przy ul. Wietora i działająca w nim Grupa Teatralna Zatrzymać Obrotówkę zapraszają na wspólne kolędowanie. Od godz. 17:00 członkowie grupy teatralnej zawitają do domów swoich sąsiadów z ul. Wietora i jak nakazuje tradycja, zaśpiewają dla nich piękne polskie kolędy. Następnie, około godz. 19;00, w galerii Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży odbędzie się kolędowanie. Kolędnicy nie będą zbierać pieniędzy, a wstęp na wspólne śpiewanie w Centrum Kultury jest bezpłatny. Informacje o wydarzeniu znajdują się na plakatach. Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

Święci i błogosławieni
Poniedziałek 23 stycznia – w zakonie augustiańskim – wspomnienie bł. Józefiny Marii z Beniganim, dziewicy
Wtorek 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
Środa 25 stycznia – Święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła
Czwartek 26 stycznia – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa
Piątek 27 stycznia – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa
Sobota 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, „Miłość sprawia, że lekkim się staje i twarde przykazanie”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Zmarli z naszej wspólnoty:
+ Alina Siedlarczyk; +Stanisława Beniowska: +Irena Szczurek; +Maria Majewska; +Zofia Cieśla; +Aniela Stalmach; +Lucyna Rudny; +Aleksandra Neyman
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …