Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Wielkiego Postu

Przemienienie

Najstarsze zachowane artystyczne wyobrażenie Przemienienia Pańskiego. Ok. 565 roku. Klasztor św. Katarzyny na Górze Synaj.

Już teraz chcemy podziękować za gościnne przyjęcie ks. biskupa Grzegorza Rysia, który w ramach wizytacji kanonicznej naszej parafii odwiedził w piątek i sobotę przedszkole, szkoły, ośrodek wychowawczy, dom dziecka i zgromadzenia zakonne. Wczoraj podczas Mszy św. o godz. 18:00 udzielił gimnazjalistom z klas III Sakramentu Bierzmowania i poznał się z członkami Rady Parafialnej. Dziś na wszystkich Mszach Świętych ks. biskup głosił Słowo Boże, prowadził Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Także spotkał się z księżmi z dekanatu Kazimierz i odwiedził rodzinę z Kazachstanu. O godz. 16:00 w kaplicy św. Doroty poznał członków wszystkich grup działających przy kościele św. Katarzyny. O godz. 18:00 ks. biskup odprawił Mszę św. na zakończenie wizytacji dla młodzieży studenckiej, wspólnoty Nowego Jeruzalem i Młodzieży Augustiańskiej. Po Mszy św. spotkał się z lekarzami pracującymi w Szpitalu przy ul. Skawińskiej.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 1600 do 1730, w środę i piątek od 9:00 do 10:00.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:00 dla dzieci. Po Mszy św. o godz. 18:00 Droga Krzyżowa dla dorosłych.

W krużgankach naszego kościoła można nabyć wielkanocne baranki Caritas w cenie 8 złotych. Cześć z tej sumy t.j. 2 złote przeznaczona jest na paczki wielkanocne dla dzieci potrzebujące pomocy z naszej parafii.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Choć z jednej strony przeraża mnie, że jestem dla was, z drugiej pociesza mnie to, że jestem z wami. Dla was jestem biskupem, z wami chrześcijaninem. Tamto jest imieniem przyjętego obowiązku, to zaś imieniem łaski; tamto oznacza niebezpieczeństwo, to natomiast ratunek.”         

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.