Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia parafialne – 4 Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne – 4 Niedziela Adwentu

W naszym kościele Roraty, czyli Msza św. o Matce Bożej odprawiana jest do piątku 23 grudnia o godz. 18:00, w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od godz. 16:00 do 17:30 w środę i piątek od godz. 9:00 do 10:00 ( w czwartek kancelaria jest nieczynna).

W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne.

W czwartek 22 grudnia – Msze św. sprawowane są o godz. 7:00, 8:00, 12:00 i 18:00 w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Przed Mszą św. o godz. 11:00 i 17:00 odczytanie intencji. Tego dnia o godz. 9:00 w kaplicy św. Doroty Nabożeństwo ekumeniczne, młodzieży katolickiej i ewangelickiej z Gimnazjum i Liceum Mikołaja Reja w Krakowie. O godz. 10:00 Msza św. dla dzieci z Przedszkola sióstr Augustianek.

W sobotę 24 grudnia zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie zadbajmy, aby oprócz tradycyjnych postnych potraw, łamania opłatkiem nie zabrakło w naszym domu wzajemnej życzliwości. Dlatego gorąco zachęcamy, aby Wieczerzę Wigilijną rozpocząć modlitwą, czytaniem fragmentu z Ewangelii o Narodzinach Jezusa. Niech w naszych domach rozbrzmiewa śpiew kolęd, które mogą stać się wspólną modlitwą i wyrazem radości, że Bóg zamieszkał wśród nas. Tego dnia Msza Święta Nocy Wigilijnej, „Pasterka” sprawowana będzie o godz. 2400. Nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Wizyta u chorych parafian od godz. 900.

25 grudnia (niedziela) Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. w naszym kościele jest następujący: o godz. 900; 1100; 1215 i 1800.

26 grudnia (poniedziałek) Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze święte sprawowane są o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00.

Dzisiaj w krużgankach odbywa się kiermasz świąteczny Stowarzyszenia Razem z Czwórką w Krakowie. To organizacja non profit, działająca przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 4 w Krakowie, przy ulicy Wietora 7. Jej celem jest pozyskiwanie funduszy na różnorodne formy terapii (hipoterapię, logoterapię, rehabilitację itp.) uczniów z głębszą niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i innymi wadami sprzężonymi. Podczas tego kiermaszu sprzedawane są ozdoby świąteczne wykonane przez członków Stowarzyszenia, nauczycieli, dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziców. Wszystkie osoby zaangażowane w to przedsięwzięcie pracują społecznie i przyświeca im jeden główny cel: poprawa jakości funkcjonowania w życiu dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.
Już teraz chcemy poinformować, że w naszej Parafii od 27 grudnia będzie miała miejsce wizyta duszpasterska, (kolęda). Szczegółowy plan kolędy, znajduje się w gablocie parafialnej.

Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy przyłączyli się do tegorocznej akcji świątecznych paczek jako wyraz dobroci serca. Wspólnocie Nowe Jeruzalem, którzy przygotowali 40 paczek między innymi dla naszych parafian. Pani Zenobii Zborowskiej za działalność charytatywną i pomoc w sprzedaży świec Caritasu. Z zebranych środków pieniężnych, zakupiono 20 paczek ze słodyczami dla dzieci z naszej parafii.

Koncerty: Dzisiaj w niedzielę 18 grudnia) na Mszy Świętej o godzinie 18:00 zaśpiewa jeden z najlepszych w Wielkiej Brytanii chórów młodzieżowych – „Marlborough College Chapel Choir”. O godzinie 19:00 chór wykona koncert adwentowy. Wstęp na koncert jest wolny. Zapraszamy.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Nasze pragnienia zawsze się modlą, choćby wargi milczały”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Zmarli z naszej Parafii
+ Irena Obroniecka
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie. …