Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia parafialne – 3 niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne – 3 niedziela Adwentu

W naszym kościele Roraty, czyli Msze św. o Matce Bożej odprawiane są codziennie o godz. 18:00, w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, z wyjątkiem soboty i niedzieli.
Adwentowe propozycje dla dzieci i młodzieży w naszej parafii są następujące: Roraty młodzieżowe we wtorki o godz. 18:00. Najmłodszych zapraszamy szczególnie w środy o godz. 18:00 na Roraty z procesją czyli radosnym marszem po krużgankach kościoła.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30 ( środę i piątek kancelaria jest nieczynna).

W krużgankach kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas. Koszt świecy 8 zł. Dochód – ze świecy tj. 3 złote – przeznaczony jest na Bożonarodzeniowe paczki dla dzieci z naszej parafii potrzebujące pomocy. Rozdanie paczek dla tych dzieci odbędzie się 17 grudnia w sobotę o godz. 11:00 w Tagaście. Już teraz dziękujemy Pani Zenobii Zborowskiej naszej parafiance za pomoc w sprzedaży świec i przygotowanie paczek.

Dzisiaj w krużgankach, uczniowie klasy trzeciej Gimnazjum Sióstr Augustianek zorganizowali kiermasz świąteczny. Celem kiermaszu jest zebranie funduszy na ratowanie pomnika Orląt Lwowskich.

Koncerty
W sobotę 17 grudnia o godzinie 19:15 „Chór i Orkiestra Ardente” wykonają „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Koncert jest organizowany dla upamiętnienia 260 rocznicy urodzin i 225 rocznicy śmierci kompozytora. W niedzielę 18 grudnia o godzinie 19:00 zaśpiewa jeden z najlepszych w Wielkiej Brytanii chórów młodzieżowych – „Marlborough College Chapel Choir”.
Wstęp na obydwa koncerty jest wolny. Zapraszamy.

Z kalendarza liturgicznego
Wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
Środa – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „A biada milczącym o Tobie, że mając mowę, stali się niemymi”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.