Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia parafialne – 26 Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne – 26 Niedziela zwykła

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek (możliwość załatwiania spraw związanych z Sakramentem małżeństwa) i czwartek od 16:00 do 17:30.

W przyszłą niedzielę „zmianka” Różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W październiku Nabożeństwo Różańcowe, odprawiane jest codziennie przed Mszą św. o godz. 1730, także w niedzielę z wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca. W środy różaniec prowadzą dzieci. W czasie nabożeństw różańcowych będziemy modlić się szczególnie w intencjach: Ojca Świętego, za dzieci i młodzież, za misje, o powołania do Zakonu sióstr i braci augustianów, za chorych, o pokój na świecie, za zmarłych.

2 października pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 17:00 do 18:00.

3 października – Pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia Wspólnota Nowe Jeruzalem, działająca przy naszej parafii, zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W piątek 3 października w kościele głównym o godz. 15:00 zostanie odprawiona Msza św. dla przedszkolaków ku czci Aniołów Stróżów, Patronów Przedszkola, prowadzone przez Siostry Augustianki.

Zachęcam, aby zarówno duszpasterze jak i wierni przez stosowanie się do zaleceń sanitarnych (zachowanie odpowiedniej odległości, zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, korzystanie z płynów dezynfekujących, itp.) wspólnie przyczyniali się do tworzenia poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich osób pragnących uczestniczyć w nabożeństwach w świątyniach.

Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

Koncerty:    Capella Cracoviensis obchodzi 50-lecie swojej działalności. Z tej okazji organizowana jest w kościele św. Katarzyny seria koncertów w wykonaniu tego zespołu. Najbliższy koncert odbędzie się we wtorek 29 września o godzinie 20:00. Informacje o biletach oraz o zasadach organizacji w warunkach pandemii są podane na stronie internetowej zespołu.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika

Wtorek 29 września – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Środa 30 września – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

Czwartek 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

Piątek 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, Błądzenie jest rzeczą ludzką, ale dobrowolne trwanie w błędzie jest rzeczą diabelską.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej + Emilia Buła i zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…