Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia parafialne – 25 Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne – 25 Niedziela zwykła

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest tylko czwartek od 16:00 do 17:30.

We wtorek 22 września Msze św. sprawowane są w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity o godz. 7:00, 8:00, 10:00. 12:00 i 18:00. Przed Mszą św. o godz. 11:30 i 17:30 odczytanie intencji.

W przyszła niedzielę 27 września po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

Zapraszamy do krużganków kościoła gdzie można obejrzeć wystawę ukazującą historię Zgromadzenia Sióstr Augustianek w Polsce.

Zachęcam, aby zarówno duszpasterze jak i wierni przez stosowanie się do zaleceń sanitarnych (zachowanie odpowiedniej odległości, zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, korzystanie z płynów dezynfekujących, itp.) wspólnie przyczyniali się do tworzenia poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich osób pragnących uczestniczyć w nabożeństwach w świątyniach.

Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

Koncerty:    Capella Cracoviensis obchodzi 50-lecie swojej działalności. Z tej okazji organizowana jest w kościele św. Katarzyny seria koncertów w wykonaniu tego zespołu. Dwa najbliższe koncerty odbędą się we wtorek 22 września oraz w czwartek 24 września o godzinie 20:00. Informacje o biletach oraz o zasadach organizacji w warunkach pandemii są podane na stronie internetowej zespołu.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 21 września – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

Środa 23 września – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Lepiej uczyć się rzeczy pożytecznych niż podziwianych.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i zmarłych podczas epidemii koronawirusa i zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…