Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia parafialne – 23 niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne – 23 niedziela zwykła

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 12:15 Uroczysta Msza św. ku czci Matki Bożej Pocieszenia Patronki Arcybractwa. Mszy św. będzie przewodniczył Delegat Arcybiskupa ks. Kanonik Andrzej Scąber.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek (możliwość załatwienia spraw związanych z Sakramentem Małżeństwa) i czwartek od 16:00 do 17:30. 

Msze św. w tygodniu sprawowane są w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godz. 7:00; 8:00 i 18:00. 

W czwartek 8 września w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Izajasza Bonera zwanego błogosławionym. Augustiański zakonnik i profesor Akademii Krakowskiej żył w XV wieku, który nazwano Szczęśliwym wiekiem Krakowa. Miejsce jego spoczynku znajduje się w mauzoleum, na krużgankach obok kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

Koncerty w naszym kościele: Capella Cracoviensis – wykona utwory muzyki dawnej: 6 września we wtorek i 8 września w czwartek o godz. 19:30. Koncerty są biletowane, dostępne na stronie internetowej Capella Cracoviensis.

Drodzy sąsiedzi! Fundacja Wszyscy Obecni i Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zapraszają na sąsiedzką potańcówkę przy dźwiękach muzyki retro. Potańcówka odbędzie się dzisiaj (4 września) w godzinach od 16:30 do 18:30 na bulwarach na końcu ulicy Wietora. Zapraszamy seniorów i młodzież z całymi rodzinami. Wstęp jest bezpłatny. Informacje znajdują się na plakatach. Bądźmy Wszyscy Obecni!

Z kalendarza liturgicznego:

Czwartek 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Sobota 10 września – święto św. Mikołaja z Tolentino, prezbitera, augustianina

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Człowiek jest tęsknotą Boga, jest celem Jego miłości.          

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

          Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…