Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia parafialne – 21 niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne – 21 niedziela zwykła

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 1600 do 1730; W środę i piątek kancelaria jest nieczynna.

W tygodniu Msza św. sprawowana jest o godz. 7:00 i 18:00 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W poniedziałek 22 sierpnia Msze św. sprawowane są o godz. 7:00, 8:00, 12:00 i 18:00 w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Przed Mszą św. o godz. 1100 i 1700 odczytanie intencji.

W sobotę 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna. Przy tej okazji pragniemy złożyć serdeczne życzenia Siostrze Monice, naszej zakrystiance, która obchodzi swoje imieniny. Niech dobry Bóg za przyczyną św. Moniki obdarza ją potrzebnymi łaskami w życiu zakonnym i dobra Kościoła. Chcemy także podziękować siostrze Monice za pracę w naszej świątyni, życząc, aby idąc za głosem powołania w Zgromadzeniu Sióstr św. Augustyna cieszyła się nie tylko wstawiennictwem świętych w niebie, ale także naszą wdzięcznością.

W przyszłą niedzielę 28 sierpnia przypada Uroczystość – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Urodził się w 354 roku w Tagaście, zmarł 28 sierpnia 430 roku w Hipponie w Północnej Afryce. Dzień ten w Zakonie augustiańskim jest uroczystością patronalną. Msza św. Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 1800 w kościele głównym. Mszy św. przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi o. Wiesław Dawidowski Prowincjał Zakonu św. Augustyna w Polsce. Podczas Mszy św. nowicjusz br. Dawid Burza, złoży pierwsze śluby zakonne. Tego dnia po Mszy św. o godz. 900 Litania do Matki Bożej. Koronka Bractwa M. B. Pocieszenia o godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej.

Koncerty: W środę 24 sierpnia zaśpiewa w naszym kościele 90-osobowy chór z Anglii – „Leeds Festival Chorus”. Zespół wykona muzykę m.in. Purcella, Mozarta, Brahmsa i Rachmaninowa. Początek koncertu o godz. 19:00, wstęp wolny. Zapraszamy.

Z kalendarza liturgicznego

Poniedziałek 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.

Środa 24 sierpnia – Święto św. Bartłomieja, Apostoła.

Piątek 26 sierpnia – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

Sobota 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Nie chodź na rynek, lecz wejdź w siebie, we wnętrzu człowieka mieszka prawda”.