Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia parafialne – 2 Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne – 2 Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu, kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz.16:00 do 17:30. Sprawy związane ze ślubem prosimy zgłaszać we wtorki.

W czwartek 4 marca w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację augustiańskich Sług Bożych O. Wilhelma Gaczka i Trzech Towarzyszy zamordowanych w obozach Auschwitz i Dachau.

5 marca pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 17:30 do 18:00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00.

6 marca – pierwsza sobota miesiąca. Wspólnota Nowe Jeruzalem, działająca przy naszej parafii, zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Już teraz informujemy, że 8, 9 i 10 marca w naszej Parafii, odbędą się Rekolekcje Wielkopostne. W tych dniach, o godz. 18:00 ks. dr Andrzej Scąber, kanonik kolegiaty św. Floriana w Krakowie wygłosi nauki, których myślą przewodnią będzie: Kraków miastem miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

Z kalendarza liturgicznego:

Czwartek 4 marca – święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.

           Ze skarbca mądrości św. Augustyna:, „Nowy Testament jest ukryty w Starym Testamencie, natomiast Stary znajduje wyjaśnienie w Nowym”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…