Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia parafialne – 18 Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne – 18 Niedziela zwykła

Dzisiaj „zmianka” Różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu sprawowane są w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia o godz. 7:00 i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00. W niedzielę Msze św. sprawowane są o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i o godz. 18:00.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek (możliwość załatwiania spraw związanych z Sakramentem małżeństwa) i czwartek od 16:00 do 17:30.

We wtorek 4 sierpnia modlimy się o wyniesienie na ołtarze augustiańskich męczenników, Sług Bożych: o. Wilhelma Gaczka, o. Krzysztofa Olszewskiego, o. Edmunda Wiluckiego i br. Kazimierza Lipki, którzy mieszkali w klasztorze św. Katarzyny. 4 listopada 1941 roku zostali wywiezieni do obozu Auschwitz i Dachau gdzie ponieśli śmierć.

7 sierpnia pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 17:00 do 18:00.

W sobotę 8 sierpnia w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Izajasza Bonera zwanego błogosławionym. Augustiański zakonnik i profesor Akademii Krakowskiej żył w XV wieku, który nazwano „szczęśliwym wiekiem Krakowa”- „Felix Saeculum Cracoviae”. Miejsce jego spoczynku znajduje się w mauzoleum, na krużgankach obok kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

Zapraszamy do krużganków kościoła gdzie można obejrzeć wystawę ukazującą historię Zgromadzenia Sióstr Augustianek w Polsce. Okazją powstania wystawy jest upamiętnienie Współzałożycielki i pierwszej Przełożonej Zgromadzenia Matki Katarzyny z Kłobucka, która żyła w latach 1552-1620.

Zachęcam, aby zarówno duszpasterze jak i wierni przez stosowanie się do zaleceń sanitarnych (zachowanie odpowiedniej odległości, zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, korzystanie z płynów dezynfekujących, itp.) wspólnie przyczyniali się do tworzenia poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich osób pragnących uczestniczyć w nabożeństwach w świątyniach.

Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

Czwartek 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego

Sobota 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, prezbitera

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Bóg jest bliżej nas, niż my siebie samych.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej + Sławomir Pęczkowski i zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…