Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia parafialne – 15 niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne – 15 niedziela zwykła

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 1600 do 1730; W środę i piątek kancelaria jest nieczynna.

 

Pragniemy poinformować, że w celu zapewnienia bezpieczeństwa Archidiecezji Krakowskiej w cyberprzestrzeni podczas ŚDM, w lipcu oraz pierwszej połowie sierpnia funkcjonalność strony internetowej będzie bardzo ograniczona. Dziękujemy za zrozumienie.

Dnia 30 lipca 2016 r. (sobota) Ojciec św. Franciszek odprawi w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie Mszę Świętą z kapłanami, osobami życia konsekrowanego i seminarzystami. Istnieje możliwość uczestnictwa w tej Mszy św. także osób świeckich na „Błoniach przed Sanktuarium” (tereny zielone pomiędzy Sanktuarium Św. Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia). Wejście na tereny zielone będzie możliwe w godz. 6:00 – 9:30 od strony ul. Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a następnie ul. Totus Tuus. Oraz po drugiej stronie od ul. Marcika i nową kładką nad torami. Zgłoszenia przyjmowane są w zakrystii i kancelarii.

 

W naszym kościele podczas trwania ŚDM będą odbywać się katechezy dla młodzieży od godz. 8:00 do 14:00 centralnym punktem będzie Eucharystia sprawowana przez biskupów. Katechezy będą wygłoszone w języku polskim. Msze św. parafialne w tych dniach będą sprawowane o godz. 7:00 i 18:00 w kaplicy M. B. Pocieszenia. Szczegółowe informacje o wydarzeniach w naszym kościele i parafii zostaną podane w najbliższym terminie.
Z kalendarza liturgicznego

Poniedziałek 11 lipca – Święto św. Benedykta, Opata, patrona Europy

Wtorek 12 lipca – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

Środa 13 lipca – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Piątek15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

Sobota 16 lipca – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej)

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Jeśli chcesz być wielki, zaczynaj od rzeczy małych. Zakładaj głęboki fundament pokory, skoro zamierzasz budować wysoko”.