Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia parafialne – 11 niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne – 11 niedziela zwykła

Dzisiaj w krużgankach kościoła można nabyć książkę o biskupie Albinie Małysiaku pt. „Z pastorałem i humorem” oraz film „Z wiarą na głęboką wodę”. Podczas każdej Mszy św. autorzy książki i filmu, dzielą się swoim świadectwem o tej wyjątkowej postaci Kościoła krakowskiego.
Wtorek 14 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy dziękować Bogu za 25 lat kapłaństwa, augustianów: o. Wiesława Dawidowskiego – Prowincjała Zakonu w Polsce i o. Szymona Jankowskiego – proboszcza parafii Greckokatolickiej. Mszy św. będzie przewodniczył. o. William Faix z Pragi były prowincjał i proboszcz parafii św. Katarzyny. Po Mszy św. Jubilaci zapraszają wszystkich na poczęstunek w krużgankach. Tego dnia Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17:30 w kościele głównym. Zapraszamy serdecznie na to wyjątkowe wydarzenie w historii Zakonu w Polsce i Parafii.

W tygodniu kancelaria jest czynna w czwartek od godz. 16:00 do 17:30. W środę i piątek od godz. 9:00 do 10:00. We wtorek kancelaria jest nieczynna.
Nabożeństwo czerwcowe odprawiane jest codziennie o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Koncerty: W niedzielę 19 czerwca o godz. 19:15 zapraszamy na koncert chóru i orkiestry „Con Fuoco” Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.  Usłyszymy m.in. „Requiem” amerykańskiego kompozytora Steve Dobrogosza. Wstęp na koncert jest wolny.

Z kalendarza liturgicznego
Poniedziałek 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
Wtorek 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
Środa 15 czerwca – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy
Piątek 17 czerwca – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Chodzą ludzie podziwiać szczyty gór i wzdęte fale morza, i szerokie nurty rzek, i przestrzeń oceanu, i kręgi gwiezdne, a siebie zaniedbują”.