Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia parafialne – 1 Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafialne – 1 Niedziela Adwentu

Dzisiejszą niedzielą w Kościele rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i wchodzimy w okres Adwentu, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Syna Bożego kieruje się dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. W naszym kościele tradycyjne Roraty, czyli Msza św. o Matce Bożej odprawiana będzie codziennie o godz. 18:00, w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, z wyjątkiem soboty i niedzieli. Pierwsza Msza św. Roratnia będzie odprawiona w poniedziałek 28 listopada o godz. 18:00. Adwentowe propozycje dla dzieci i młodzieży w naszej parafii są następujące: Roraty młodzieżowe we wtorki o godz. 18:00. Dzieci zachęcamy do codziennego udziału w Roratach o godz. 18:00. Po Mszy św. dzieci otrzymują obrazki biblijne do kolorowania. Najmłodszych zapraszamy szczególnie w środy o godz. 18:00 na Roraty z procesją czyli radosnym marszem po krużgankach kościoła. Nie można zapomnieć, o lampionach!

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00 Litania do Matki Bożej. Koronka Bractwa o godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30 . (w środę i piątek kancelaria jest nieczynna).

Piątek 2 grudnia – Pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 16:30 do 18:00. W tym miesiącu odwiedziny chorych zostały przeniesione na dzień Wigilii Bożego Narodzenia – 24 grudnia.
Sobota 3 grudnia – Pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 700 Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Tego dnia Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, organizuje całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Św. Doroty. Wszystkich, którzy chcieliby nawet na chwilę przyjść na modlitwę i adorację, serdecznie zapraszamy.
W następną niedzielę (4 grudnia) zapraszamy dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem. Rodziców prosimy by umożliwili swoim pociechom wzięcie udziału we Mszy św. o godz. 11:00, a także w spotkaniu ze św. Mikołajem – Patronem dobroci. Tego dnia „zmianka” Różańcowa po Mszy św. o godz. 9:00 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W krużgankach kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas. Koszt świecy 8 zł. Dochód – ze świecy tj. 3 złote – przeznaczony jest na Bożonarodzeniowe paczki dla dzieci z naszej parafii potrzebujące pomocy.

Koncerty: W piątek 2 grudnia oraz w sobotę 3 grudnia tradycyjnie, jak co roku, odbędą się w naszym kościele koncerty „Krakowskiego Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych”. Zaśpiewają chóry z Polski, Słowacji, Łotwy, Chorwacji, Rumunii, Węgier, Włoch oraz z Republiki Południowej Afryki. Początek koncertów o godzinie 19:00. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Święci i błogosławieni.
Środa – święto św. Andrzeja, Apostoła
Sobota – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Prawdziwą ofiarą jest każde dzieło, które przyczynia się do połączenia nas świętą komunią z Bogiem, dzięki któremu możemy stać się naprawdę szczęśliwi”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej:
+ Sabina Łangowska
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …