Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia Duszpasterskie 21 niedziela zwykła

Ogłoszenia Duszpasterskie 21 niedziela zwykła

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900  odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

Dzisiaj wspominamy św. Monikę, matkę św. Augustyna. Przy tej okazji pragniemy złożyć serdeczne życzenia Siostrze Monice, naszej zakrystiance, która obchodzi swoje imieniny. Niech dobry Bóg za przyczyną Patronki obdarza ją potrzebnymi łaskami w życiu zakonnym i dobra Kościoła. Chcemy także podziękować siostrze Monice za pracę w naszej świątyni, życząc, aby idąc za głosem powołania w Zgromadzeniu Sióstr św. Augustyna cieszyła się nie tylko wstawiennictwem świętych w niebie, ale także naszą wdzięcznością.

       W poniedziałek 28 sierpnia w Zakonie Augustiańskim przypada Uroczystość – św. dzisiejszym przypada wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Urodził się w 354 roku w Tagaście, zmarł 28 sierpnia 430 roku w Hipponie w Północnej Afryce. Dzień ten w Zakonie augustiańskim jest uroczystością patronalną. Msza św. Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 1800 w kościele głównym. Mszy św. przewodniczyć będzie o. Beniamin Kuczała Prowincjał Polskich Augustianów.

       W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od 16:00 do 17:30.

         W miesiącu sierpniu Msze św. w naszym kościele sprawowane są w tygodniu o godz. 7:00; i 18:00. Nie ma Mszy św. o godz. 8:00. W niedziele Msze św. sprawowane są o godz. 9:00; 11:00; 12:15 i o godz. 18:00. W miesiącu wrześniu w tygodniu Msze św. sprawowane będą o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.

        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

       Ze skarbca mądrości, św. Augustyna: Pod jednym Pasterzem w jednej owczarni także i pasterze są owcami.

       Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 28 sierpnia – w naszym kościele

uroczystość św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

Wtorek 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

          Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i Wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…