Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Miesiąc czerwiec poświęcony jest Sercu Jezusowemu. Nabożeństwo odprawiane jest codziennie, także w niedzielę przed Mszą św. o godz. 1730 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Czwartek 19 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszej Parafii Procesja Bożego Ciała rozpocznie się – w kościele św. Katarzyny – ogodz. 1600 Nieszporami, które poprowadzą Ojcowie Paulini. Procesja do czterech ołtarzy, które znajdować się będą: (pierwszy przy ulicy Skawińskiej wykonany przez braci Albertynów; drugi przy ulicy Paulińskiej wykonany przez państwo Uchaczów; trzeci ołtarz przy ulicy Augustiańskiej wykonany przez członków Arcybractwa M. Bożej Pocieszenia; czwarty ołtarz będzie na dziedzińcu ojców Paulinów Na Skałce). Procesja przejdzie ulicami: Skałeczną, Augustiańską, Skawińską, bulwarami nad Wisłą, Paulińską i Augustiańską. Procesja zakończy się uroczystym błogosławieństwem przed Bazyliką na Skałce. Msze św. w tym dniu sprawowane będą o godz.: 900; 1100; 1215; i 1800. Tego dnia nie będzie Nabożeństwa czerwcowego.

Po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi, to jest od piątku 20 czerwca do piątku 27 czerwca,Nabożeństwo przed Mszą św. o godz. 1730 kończyć się będzie Procesją z Najświętszym Sakramentem w krużgankach kościoła, z wyjątkiem niedzieli 22 czerwca.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna we wtorek od godz. 1600 do 1730, w środęi piątek od godz. 900 do 1000. W czwartek kancelaria będzie nieczynna.

Ze względu na licznie przybywających wiernych w przyszłą niedzielę 22 czerwca o godz. 1215 i o godz. 1800sprawowane będą Msze św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Podczas tych Mszy św. poświecenie róż. Przed Mszą św. o godz. 1700 odczytanie intencji. W tym dniu nie będzie Nabożeństwa czerwcowego.

W następną niedzielę, 22 czerwca, na Mszy Św. o godz. 11:00 odbędzie się ceremonia przyjęcia na ministrantów chłopców, którzy przez ten rok szkolny przygotowywali się do przyjęcia posługi ministranta. Przy tej okazji, o. Przemysław, opiekun ministrantów, zaprasza również innych chłopców, do zapisania się do grona ministrantów w naszej Parafii. Szczególnie gorąco zachęcamy rodziców dzieci pierwszo-komunijnych, aby w ten sposób dali swym dzieciom możliwość dalszego rozwoju wiary. Kandydatami mogą oczywiście być również chłopcy starsi: z 3-ciej, 4-tej lub 5-tej klasy szkoły podstawowej. Wszyscy chętni mogą się zapisać u Ojca Przemysława lub u siostry w Zakrystii, po każdej Mszy Św.

Koncerty: Dzisiaj na Mszy św. o godzinie 12:15 zaśpiewa chór z Estonii. Po Mszy zespół wykona kilkunastominutowy koncert.

Święci i błogosławieni

Wtorek 17 czerwca – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Sobota 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:Miłość Boga jest pierwszą w dziedzinie przykazania, a miłość bliźniego pierwszą w dziedzinie wykonania”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.