Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy

W poniedziałek 8 czerwca w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Izajasza Bonera zwanego błogosławionym. Augustiański zakonnik i profesor Akademii Krakowskiej żył w XV wieku, który nazwano „szczęśliwym wiekiem Krakowa”- „Felix Saeculum Cracoviae”. Miejsce jego spoczynku znajduje się w mauzoleum, na krużgankach obok kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Czwartek 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszej Parafii Procesja Bożego Ciała rozpocznie się – w kościele św. Katarzyny – o godz. 16:00 – Nieszporami, które poprowadzą Ojcowie Paulini. Procesja przejdzie do czterech ołtarzy. Ze względu na wyjątkową sytuację trwającej pandemii, w tym roku procesja będzie miała miejsce w kościele i krużgankach kościoła. Mimo trudności, prosimy parafian by udekorowali okna swoich mieszkań, wyrażając w ten sposób wiarę i przywiązanie do tradycji związaną z tą uroczystością. Tego dnia nie ma Nabożeństwa czerwcowego. Msze św. tego dnia sprawowane są o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00.

W tym tygodniu kancelaria jest nieczynna. Sprawy związane z Sakramentem małżeństwa i chrztu prosimy o kontakt telefoniczny.

Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane jest przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę.

Środa 9 czerwca w Liturgii Kościoła wspominamy św. Efrema Syryjczyka, diakona i doktora Kościoła. Jest to dzień patronalny o. Efrema Makoli, członka wspólnoty klasztoru św. Katarzyny. Z tej okazji składamy solenizantowi życzenia, wielu łask Bożych, zdrowia i pogody ducha.

Zgodnie z Dekretem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego odwołuje się dyspensę od udziału w niedzielnych Mszach świętych. Dyspensa dotyczy tylko osób w wieku 65 lat i więcej. Osoby z objawami infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.). Osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Zgodnie z rozporządzeniem znosi się limit osób uczestniczących we Mszach św. Obowiązuje jednak zasada: używania maseczki i zachowania społecznego dystansu.

Komunia św. „każdy wierny ma prawo według swego uznania przyjąć Komunię Świętą do ust”. W związku z tym możemy tylko zachęcić przyjęcie Komunii świętej na rękę. Wierni przyjmujący Komunię świętą na rękę, na oczach szafarza spożywają konsekrowaną Hostię.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 8 czerwca – wspomnienie św. Jadwigi, królowej

Wtorek 9 czerwca – wspomnienie św. Efrema, diakona i doktora Kościoła

Piątek 12 czerwca – wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika oraz towarzyszy. Tego dnia w Zakonie Augustiańskim wspomnienie św. Jana z Sahagun, prezbitera

Sobota 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Uważaj, aby twoje życie nie świadczyło przeciw twoim słowom.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…