Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane jest przed Mszą Świętą o godz. 17:30  w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek od godz. 16:00 do 17:30.

W środę 19 czerwca o godz. 8:00 Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 22. O godz. 11:00 dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 160.

Czwartek 20 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W naszej Parafii Procesja Bożego Ciała rozpocznie się – w kościele św. Katarzyny, o godz. 16:00 – Nieszporami, które poprowadzą Ojcowie Paulini. Procesja przejdzie do czterech ołtarzy: pierwszy przy ulicy Skałecznej wykonany przez siostry Augustianki; drugi przy ulicy Piekarskiej wykonany przez braci Albertynów, trzeci ołtarz na końcu ulicy Piekarskiej wykonany przez członków Arcybractwa M.B. Pocieszenia, czwarty ołtarz na dziedzińcu ojców Paulinów Na Skałce. Procesja przejdzie ulicami: Skałeczną, Augustiańską, Piekarską, bulwarami nad Wisłą, i ul. Paulińską. Procesja zakończy się uroczystym błogosławieństwem przed Bazyliką na Skałce. Msze Święte w tym dniu sprawowane są o godz.: 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00. Nie ma Nabożeństwa czerwcowego. Tego dnia serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi, do wzięcia udziału w Procesji Bożego Ciała i sypaniu kwiatków. Szczególnie zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św., a także te, które obchodziły w tym roku rocznicę I Komunii św. Dzieci z przedszkola są również zaproszone.

W sobotę 22 czerwca, Msze Święte sprawowane są o godz. 7:00, 8:00, 12:00 i 18:00 w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Przed Mszą Świętą o godz. 11:00 i 17:00 odczytanie intencji. Nie ma nabożeństwa czerwcowego.

Przy wejściu do kościoła, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy św.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć wystawę pt.: „Piękno stworzonego świata”, autorstwa Agnieszki Leszczyńskiej – fotografa amatora.

Koncerty: Dzisiaj (w niedzielę 16 czerwca) o godz. 19:15 wystąpi chór i orkiestra „Con Fuoco” Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Usłyszymy „Requiem for Living” (Requiem dla Żyjących) współczesnego kompozytora amerykańskiego  Dana Forresta. W piątek 21 czerwca o godz. 19:00 zaśpiewa znakomity chór dziewczęcy z Kalifornii („Orange County School of Arts Choir”). Usłyszymy m.in. utwory kompozytorów amerykańskich, ale również pieśni Fryderyka Chopina. Wstęp na obydwa koncerty jest wolny. Zapraszamy. 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek 17 czerwca – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
Piątek 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika