Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia Duszpasterskie Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Ogłoszenia Duszpasterskie Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Dzisiaj Msze święte na zakończenie roku kalendarzowego sprawowane są jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Podczas Nabożeństwa będziemy dziękować Panu Bogu za opiekę nad naszą Wspólnotą Parafialną, a także prosić o wybaczenie, za wszystko, co oddaliło nas od Niego. 

W poniedziałek 1 stycznia pierwszy dzień Nowego Roku kalendarzowego. Kościół obchodzi ten dzień jako Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św., w tym dniu sprawowane są o godz. 9:00, 11:00, 12:15, 18:00. 

W tym tygodniu kancelaria jest nieczynna z powodu kolędy parafialnej.

Wizyta duszpasterska (kolęda) w Parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Terminy wizyt w formie zaproszeń odbywają się  w dniach: 2, 3, 4, 5 i 8  stycznia w godzinach od 16:00 do 20:00. 

W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. sprawowane są o godz.: 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00. Tego dnia przypada – pierwsza sobota miesiąca. Wspólnota Nowe Jeruzalem, działająca przy naszej parafii, zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 13:15 do 17:45 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. 

Z kalendarza liturgicznego:
Wtorek 2 stycznia – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
Środa 3 stycznia – wspomnienie św. Fulgencjusza, biskupa, augustianina
Sobota 6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Ochotnego dawcę Bóg miłuje. Jeżeli ze smutkiem udzielasz chleba, straciłeś i chleb i zasługę. Zatem czyń to chętnie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej +Bibiana Rawicz-Raciborska i Wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie, Izraelu i Palestynie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…