Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania

Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania

Dzisiaj Msze św. sprawowane są o godz. 7:00: 9:00; 11:00, 12:15, 15:00 i o godz. 18:00

W poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia Msze św. będą sprawowane o godz. 9:00, 11:00; 12:15 i o godz. 18:00.

W czwartek 8 kwietnia w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Izajasza Bonera zwanego błogosławionym. Augustiański zakonnik i profesor Akademii Krakowskiej żył w XV wieku, który nazwano Szczęśliwym wiekiem Krakowa  „Felix Saeculum Cracoviae”. Miejsce jego spoczynku znajduje się w mauzoleum, na krużgankach obok kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

W piątek 9 kwietnia z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30. Sprawy związane ze ślubem prosimy zgłaszać się we wtorki.

Do 9 kwietnia w uroczystościach religijnych może brać udział ograniczona liczba osób: 1 os/20m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Dodatkowo każdy z uczestników kultu jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem osób sprawujących kult.

Prosimy także, aby podejmując decyzję o uczestnictwie w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia wzięli pod uwagę, że może się to wiązać z pozostawaniem na zewnątrz kościoła, z powodu nałożonych limitów osób, które mogą w nim przebywać jednocześnie. Zachęcamy więc do łączenia się duchowo z tymi celebracjami za pośrednictwem różnego rodzaju transmisji. Dyspensa udzielona przez Arcybiskupa Krakowskiego dotyczy wszystkich, którzy zdecydowali się na taką formę przeżycia świąt wielkanocnych.

W kościele głównym św. Katarzyny – zgodnie z obliczeniem – może uczestniczyć we Mszy św. 54 osoby. W kaplicy Matki Bożej Pocieszenia 5 osób, w krużgankach 8 osób. Prosimy o zastosowanie się do obowiązujących zaleceń i wspólnie przyczyniali się do tworzenia poczucia bezpieczeństwa osób uczestniczących w nabożeństwach w świątyni.

Od poniedziałku do soboty wejście do kościoła jest tylko jedno od ul. Augustiańskiej. W niedziele i święta od ul. Skałecznej.

Prosimy o dostosowanie się do poleceń osoby pilnującej wejścia.

Życzenia. Wspólnota Augustianów składa wszystkim parafianom i wiernym nawiedzającym kościół św. Katarzyny najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne. Niech Zmartwychwstały Chrystus umacnia nasze rodziny, radością i pokojem. Niech łaska naszego Zbawiciela, który zwyciężył śmierć i szatana zaowocuje w naszym życiu odwagą stawania po stronie dobra, które jest zwycięstwem nad złem i obojętnością.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Życie rodziców jest księgą, którą czytają dzieci.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

          Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…