Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

Giotto_di_Bondone

Giotto di Bondone – fresk „Zmartwychwstanie” (ok. 1305, kaplica Scrovegnich w Padwie)

 

Dziś, w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, Msze Święte sprawowane są o godz. 9:00,  11:00,  12:15 i 18:00.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte sprawowane jak w niedzielę.

Ze względu na uroczysty charakter oktawy Zmartwychwstania w piątek 21 kwietnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę 22 kwietnia Msze Święte sprawowane są o godz. 7:00, 8:00, 12:00 i 18:00 w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity. Przed Mszą św. o godz. 11:00 i 17:00 odczytanie intencji.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeprowadzenia Liturgii Wielkiego Tygodnia. Siostrze Monice, naszej zakrystiance, składamy gorące słowa podziękowania za udekorowanie kościoła. Siostrze Monice, o. Piotrowi i Panu Wojciechowi za przygotowanie Grobu Pańskiego. Panu Stanisławowi Babiuchowi i Bogdanowi Krzyworzece za pomoc w Niedzielę Palmową. Pani Zenobii Zborowskiej, za pomoc w sprzedaży baranków Caritas. Wspólnocie Nowe Jeruzalem serdecznie dziękujemy za przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej parafii. Lektorom, Służbie Liturgicznej prowadzonej przez o. Piotra Lamprechta. Członkiniom Żywego Różańca, Arcybractwu Matki Bożej Pocieszenia, Parafialnej Akcji Katolickiej, Harcerzom, zgromadzeniom zakonnym, mieszkającym w naszej Parafii i wszystkim tym, którzy swoją obecnością nawiedzili Grób Pański. Panu organiście Jackowi Sajce za oprawę muzyczną podczas Triduum Paschalnego i podczas festiwalu Misteria Paschalia. Pani Annie Kubik za pomoc w prowadzeniu piątkowych nabożeństw Drogi Krzyżowej. Wyrazy wdzięczności za rozważania i poprowadzenie tegorocznej Drogi Krzyżowej ulicami Kazimierza składamy księdzu biskupowi Grzegorzowi Rysiowi. Słowa podziękowania kierujemy także do służb porządkowych i Policji, która zabezpiecza nasze trzy uroczystości w Niedzielę Palmową, Drogę Krzyżową i Procesję Rezurekcyjną. Szczególnie dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą i wielkopostną ofiarą wsparli charytatywne dzieła w naszej parafii.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30. W środę i piątek od 9:00 do 10:00.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Życie rodziców jest księgą, którą czytają dzieci”.

Życzenia. Wspólnota Augustianów składa wszystkim parafianom i gościom najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne. Niech Zmartwychwstały Chrystus umacnia nasze rodziny, radością i pokojem. Niech łaska naszego Zbawiciela, który zwyciężył śmierć i szatana zaowocuje w naszym życiu odwagą stawania po stronie dobra, które jest zwycięstwem nad złem i obojętnością.