Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Dziś Zmianka Różańcowa po Mszy Świętej o godz. 9:00 w kaplicy Matki Bożej.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte sprawowane są o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i  18:00.

Ze względu na uroczysty charakter oktawy Zmartwychwstania w piątek 6 kwietnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia spowiedź od godz. 16:30 do 17:30 w krużgankach kościoła. Nie ma wizyty chorych.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeprowadzenia Liturgii Wielkiego Tygodnia. Siostrze Monice, naszej zakrystiance, składamy gorące podziękowania za przygotowanie kościoła do obchodów Triduum Paschalnego. Pani Kamili Kansy i o. Piotrowi Lamprechtowi za przygotowanie Grobu Pańskiego. Wspólnocie Nowe Jeruzalem, dziękujemy za przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej parafii. ks. greckokatolickiemu Bogdanowi Krykowi za posługę sakramentalną w konfesjonale. Ministrantom, Lektorom, Służbie Liturgicznej prowadzonej przez o. Piotra. Członkiniom Żywego Różańca, Arcybractwu M. Bożej Pocieszenia, Harcerzom, Szafarzom Nadzwyczajnym, Zgromadzeniom Zakonnym, mieszkającym w naszej Parafii i wszystkim tym, którzy swoją obecnością nawiedzili Grób Pański. Panu organiście Jackowi Sajce za oprawę muzyczną podczas Triduum Paschalnego i podczas festiwalu Misteria Paschalia oraz przygotowanie kantorów liturgii paschalnej. Dziękujemy Pani Magdalenie Curzydło naszej parafiance, za opracowanie rozważań Drogi Krzyżowej. Aktorowi Panu Jakubowi Kosiniakowi,  za odczytanie tekstu stacji Drogi Krzyżowej ulicami Kazimierza. Słowa podziękowania należą się także Służbie porządkowej, Policji, Straży Miejskiej, która zabezpiecza nasze trzy uroczystości: w Niedzielę Palmową, Drogę Krzyżową i Procesję Rezurekcyjną. Szczególnie dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą i wielkopostną ofiarą wsparli charytatywne dzieła w naszej parafii.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

W sobotę 7 kwietnia Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Wszystkich, którzy chcieliby nawet na chwilę przyjść na modlitwę, serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Życie rodziców jest księgą, którą czytają dzieci”.

 

Wspólnota Augustianów z klasztoru św. Katarzyny składa wszystkim parafianom i gościom najserdeczniejsze życzenia Wielkanocne.

Niech Zmartwychwstały Chrystus umacnia nasze rodziny, radością i pokojem. Niech łaska naszego Zbawiciela, który zwyciężył śmierć i szatana zaowocuje w naszym życiu odwagą stawania po stronie dobra, które jest zwycięstwem nad złem i obojętnością.