Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane jest przed Mszą Świętą o godz. 17:30  w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

W czwartek 13 czerwca o godz. 10:00 Msza Święta na zakończenie Roku Szkolnego dla dzieci z Ośrodka Wychowawczego przy ul. Wietora.

Przy wejściu do kościoła, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

W krużgankach naszego kościoła można obejrzeć wystawę pt.: „Piękno stworzonego świata” autorstwa Agnieszki Leszczyńskiej – fotografa amatora.

Koncerty: 
W czwartek 13 czerwca o godz. 20:00 orkiestra Capellae  Cracoviensis wykonana kolejny koncert z rozłożonego na 6 lat cyklu  „Wszystkie Symfonie Józefa Haydna”.
W piątek i sobotę 14 i 15 czerwca o godz. 19:30 zakończenie sezonu koncertowego Filharmonii Krakowskiej. Usłyszymy monumentalną III Symfonię d-moll Gustawa Mahlera na solistów, dwa chóry oraz orkiestrę. Przesłaniem tego utworu są następujące słowa: „Bóg, najwyższy byt i pełnia, do której wszystko podąża”.
W niedzielę 16 czerwca o godz. 19:30 wystąpi chór i orkiestra „Con Fuoco” Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Usłyszymy „Requiem for Living” (Requiem dla Żyjących) współczesnego kompozytora amerykańskiego Dana Forresta. Na ten koncert wstęp jest wolny.
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek 10 czerwca – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
Wtorek 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, apostoła
Środa 12 czerwca wspomnienie błogosławionych Męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera i Towarzyszy
Czwartek 13 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Piątek 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Chodzą ludzie podziwiać szczyty gór i wzdęte fale morza, i szerokie nurty rzek, i przestrzeń oceanu, i kręgi gwiezdne, a siebie zaniedbują”.