Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Świętej Rodziny

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest w czwartek i piątek od godz. 9:00 do 10:00.

W naszej Parafii trwa wizyta duszpasterska. Prosimy o zapoznanie się z planem kolędy, który został umieszczony w gablocie parafialnej. Przy tej okazji chcemy poinformować, że z wizytą duszpasterską przychodzą ojcowie augustianie z Klasztoru św. Katarzyny. Kolęda rozpoczyna się o godz. 16:00.

W poniedziałek 31 grudnia o godz. 18:00 uroczysta Msza Święta na zakończenie roku kalendarzowego. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Podczas Nabożeństwa będziemy dziękować Panu Bogu za opiekę nad naszą Wspólnotą Parafialną, a także prosić o wybaczenie za to wszystko, co oddaliło nas od Niego. Tego dnia w naszym kościele o godz. 24:00 zostanie odprawiona Msza Święta dla samotnych i bezdomnych. Przed Mszą Świętą o godz. 23:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

We wtorek 1 stycznia pierwszy dzień Nowego Roku kalendarzowego. Kościół obchodzi ten dzień jako Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte w tym dniu sprawowane są o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00.

W czwartek 3 stycznia w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację augustiańskich Sług Bożych O. Wilhelma Gaczka i Trzech Towarzyszy zamordowanych w obozach Auschwitz i Dachau.

4 stycznia pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy Świętej o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedzin chorych w tym miesiącu nie będzie.

5 stycznia Pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W przyszłą niedzielę  Zmianka Różańcowa po Mszy Świętej o godz. 9:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

Koncerty:
W następną niedzielę 6 stycznia podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 zaśpiewa chór ze słynnego uniwersytetu Oxford („The Choir of St Peter’s College”). Po Mszy, o godz. 19:00, chór wykona koncert, podczas którego usłyszymy kolędy w różnych językach – od chorału gregoriańskiego i wczesnej wielogłosowości po kompozycje współczesne. Wstęp na koncert jest wolny. Zapraszamy.

Święci i błogosławieni.
Wtorek 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
Środa 2 stycznia – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Miłość sprawia, że lekkim się staje i twarde przykazanie.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.