Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa

Dziś nie ma obrzędu poświęcenia palm. Nie będzie także Nabożeństwa Gorzkich Żali.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest nieczynna.

Wielki Czwartek, Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 7:00 i 8:00.

Wielki Piątek, W tym roku nie będzie tradycyjnej Drogi Krzyżowej ulicami Kazimierza. Nawiedzenie kościoła od godz. 8:00 do godz. 16:00. Tego dnia Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 1800. Odwiedziny chorych od godz. 9:00.

Wielka Sobota, Nie będzie błogosławieństwa pokarmów. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od godz. 8:00 do 16:00. Możliwość skorzystania ze spowiedzi. Liturgia Wigilii Paschalnej, rozpocznie się o godz. 1800 z Procesją Rezurekcyjną w krużgankach kościoła. Msza św. będzie transmitowana przez Internet, na stronie augustianie.pl

W niedzielę Zmartwychwstania 4 kwietnia, Msze św. będą sprawowane o godz. 7:00: 9:00; 11:00, 12:15, 15:00 i o godz. 18:00

W poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia Msze św. będą sprawowane o godz. 9:00, 11:00; 12:15 i o godz. 18:00.

W zakrystii można nabyć wielkanocne baranki Caritas w cenie ośmiu złotych. Cześć z tej sumy tj. dwa złote przeznaczona jest na paczki wielkanocne dla dzieci potrzebujące pomocy.

Od 27 marca do 9 kwietnia w uroczystościach religijnych może brać udział ograniczona liczba osób: 1 os/20m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Dodatkowo każdy z uczestników kultu jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem osób sprawujących kult.

Prosimy także, aby podejmując decyzję o uczestnictwie w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia wzięli pod uwagę, że może się to wiązać z pozostawaniem na zewnątrz kościoła, z powodu nałożonych limitów osób, które mogą w nim przebywać jednocześnie. Zachęcamy więc do łączenia się duchowo z tymi celebracjami za pośrednictwem różnego rodzaju transmisji. Dyspensa udzielona przez Arcybiskupa Krakowskiego dotyczy wszystkich, którzy zdecydowali się na taką formę przeżycia świąt wielkanocnych.

W kościele głównym św. Katarzyny – zgodnie z obliczeniem – może uczestniczyć we Mszy św. 54 osoby. W kaplicy Matki Bożej Pocieszenia 5 osób, w krużgankach 8 osób. Prosimy o zastosowanie się do obowiązujących zaleceń i wspólnie przyczyniali się do tworzenia poczucia bezpieczeństwa osób uczestniczących w nabożeństwach w świątyni.

Od poniedziałku do soboty wejście do kościoła jest tylko jedno od ul. Augustiańskiej. W niedziele i święta od ul. Skałecznej.

Prosimy o dostosowanie się do poleceń osoby pilnującej wejścia.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Nie chodź na rynek, wejdź w siebie, we wnętrzu człowieka mieszka prawda”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

          Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…