Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej

Dziś na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie palm. Msza Święta o godz. 11:00 rozpocznie się tradycyjną procesją upamiętniającą triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Procesja rozpoczyna się przy bramie ogrodu klasztornego na ul. Skałecznej. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

Także dziś Fundacja HCPT Polska organizująca co roku pielgrzymki dla niepełnosprawnych i chorych dzieci do Lourdes, prowadzi kwestę i kiermasz wielkanocny. W tym roku w wyjeździe udział wezmą m.in.  mieszkańcy DPS przy ul. Łanowej 43, mali pacjenci oddziału onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego numer 4 przy ulicy Wietora w Krakowie. Dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na opłacenie kosztów wyjazdu dla dzieci. Prosimy o wsparcie i zapewniamy o pamięci modlitewnej w Grocie Maryjnej w Lourdes.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

W zakrystii kościoła można jeszcze nabyć wielkanocne baranki Caritas w cenie ośmiu złotych. Cześć z tej sumy tj. dwa złote przeznaczona jest na paczki wielkanocne dla dzieci potrzebujące pomocy.

W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna jest czynna we wtorek od godz. 16:00 do 17:30.

Wielki Czwartek – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej połączona z obrzędem umycia nóg o godz. 18:00. Tego dnia nie ma Mszy Świętej o godz. 7:00 i 8:00. Spowiedź św. od godz. 9:00 do 12:00 oraz po Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej do godz. 22:00.

Tegoroczna Droga Krzyżowa ulicami Kazimierza w Parafii św. Katarzyny, ze względu na remonty ulic będzie miała inny przebieg niż w poprzednich latach. 19 kwietnia – Wielki Piątek, Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 15:00 przy budynku seminaryjnym oo. Paulinów przy ul. Skałecznej. Następnie przejdziemy ul. Augustiańską i ul. Piekarską w kierunku Bulwarów Wiślanych, dojdziemy do ul. Paulińskiej i wejdziemy na dziedziniec klasztorny oo. Paulinów. Zapraszamy wszystkie Zgromadzenia i Zakony, Wspólnoty modlitewne i Wiernych do uczestnictwa w tym liturgicznym wydarzeniu. Autorem tekstów Stacji Drogi Krzyżowej jest ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś. Rozważania odczyta Jerzy Trela, aktor scen krakowskich. Tego dnia Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18:00. Po liturgii do godz. 22:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. O godz. 21:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali. Spowiedź od godz. 11:00 do 13:00 i po zakończeniu wieczornej liturgii do godz. 22:00.

Wielka Sobota – kościół będzie otwarty od godz. 6:30. O godz. 7:00 zapraszamy na Sobotnią Godzinę Czytań i Jutrznię. Błogosławienie pokarmów od godz. 9:00 do 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od godz. 7:00 do 18:00 według planu zamieszczonego w gablocie. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20:00 przed wejściem do kościoła przy ul. Skałecznej a zakończy się Procesją Rezurekcyjną ok. godz. 22:00. Spowiedź tego dnia od godz. 9:00 do 17:00 w krużgankach kościoła.

W niedzielę Zmartwychwstania Msze Święte sprawowane są o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i o godz. 18:00

W poniedziałek Wielkanocny 22 kwietnia Msze Święte sprawowane są o godz. 7:00, 9:00, 11:00, 12:15 i o godz. 18:00 i połączone są z poświęceniem róż św. Rity.

Szczegółowy plan Wielkiego Tygodnia i Sobotniej Adoracji Najświętszego Sakramentu zamieszczony jest w gablocie parafialnej.

Koncerty: Dzisiaj (w niedzielę) o godz. 19:00 zapraszamy na koncert chóru „Insieme” oraz orkiestry kameralnej „Fresco Sonare” pod dyrekcją Moniki Bachowskiej. Ten koncert będzie swego rodzaju krótkimi muzycznymi rekolekcjami wielkopostnymi, próbą muzycznego zrozumienia pozornego paradoksu tego dnia – „Niedzieli Palmowej CZYLI Niedzieli Męki Pańskiej”. Wstęp na koncert jest wolny. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę odbędą jak, jak co roku, koncerty Festiwalu „Misteria Paschalia”. Usłyszymy muzykę na czas Wielkiego Tygodnia. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Festiwalu.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Nie chodź na rynek, wejdź w siebie, we wnętrzu człowieka mieszka prawda”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.