Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego

W naszej Parafii w poniedziałek 13 stycznia kończy się wizyta duszpasterska. Plan kolędy, znajduje się w gablocie parafialnej.

W czwartek 16 stycznia obchodzimy XXIII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Z tej okazji o godz. 18.00 w Auli bł. Jakuba Strzemię przy ul. Franciszkańskiej 4 odbędzie się spotkanie z udziałem kardynała Stanisława Dziwisza i Przewodniczącego krakowskiej Gminy Wyznaniowej Żydowskiej Tadeusza Jakubowicza, którego tematem przewodnim będzie hasło tegorocznego Dnia Judaizmu: „Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie go świętować” (Wj 20,8). Zapraszamy.

W dniach od 18 do 25 stycznia obchodzimy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Życzliwymi bądźmy” (por. Dz 28,2). W Krakowie nabożeństwo centralne pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego odbędzie się w przyszłą niedzielę 19 stycznia o godzinie 15.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach.

XX Dzień Islamu w Kościele katolickim obchodzimy w Polsce pod hasłem „Chrześcijanie i muzułmanie: w służbie powszechnego braterstwa”, który przypada w niedzielę 26 stycznia.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od 16:00 do 17:30.

W sobotę 18 stycznia o godz. 1600 odbędzie się w pomieszczeniach klasztoru opłatkowe spotkanie członków Arcybractwa Matki Bożej Pocieszenia, Żywego Różańca, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, Lektorów, i Liderów grupy modlitewnej Nowe Jeruzalem.
Wyjątkowo w przyszłą niedzielę 19 stycznia po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia. O godz. 1700 w Kaplicy Matki Bożej Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia.

Koncerty: Dzisiaj zapraszamy na koncert kolędowy, który odbędzie się o godzinie 19:00. Wystąpi chór „Tibi Domine” z Warszawy oraz muzycy z Australii, z Sydney („North Sydney Boys High School Symphonic Winds and String Orchestra”). Wstęp na koncert jest wolny.

W naszym kościele, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy św., która dostępna jest przy wejściu do kościoła.

Z kalendarza liturgicznego
Czwartek 16 stycznia – wspomnienie Zmarłych Krewnych Członków Zakonu Augustiańskiego
Piątek 17 stycznia – wspomnienie św. Antoniego, opata

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Duch Święty jest cichym Gościem naszej duszy”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.