Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 7 niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 7 niedziela zwykła

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest, we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30

W środę 22 lutego Msze św. tego dnia sprawowane są w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem św. Rity o godz. 7:00, 8:00 10:00. 12:00, i 18:00.  Przed Mszą św. o godz. 11:30 i 17:30 odczytanie intencji. Msza św. o godz. 18:00 będzie transmitowana przez Internet, dostępna na stronie augustianie.pl.

W tym dniu na wszystkich Mszach Świętych obrzęd posypania popiołem. Od tego dnia, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, który służyć ma odnowie życia duchowego oraz przygotowaniu się do obchodów Paschy. Zachęcamy do podejmowania wielkopostnych zobowiązań duchowych oraz do ofiarności na rzecz ubogich.

Sobota 25 lutego o godz. 12:00 Msza św. dla dzieci ze szkoły podstawowej  im. Mikołaja Reja.

Przez cały okres Wielkiego Postu w każdy piątek w krużgankach kościoła będziemy odprawiać Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00. Od przyszłej niedzieli i przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Z tego względu nie będzie Koronki Arcybractwa.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej Pocieszenia.

Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 22 w Krakowie przy ul. Chmielowskiego 1, zapraszają dzieci wraz z rodzicami na dzień otwarty w sobotę 25 lutego 2023 o godz. 10:00.

W związku z rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita zachęca do wyrażenia solidarności z Narodem Ukraińskim. W piątek 24 lutego br. o godz. 16.30 w Katedrze na Wawelu Arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi Mszę świętą w intencji pokoju. Bezpośrednio po niej odbędzie się koncert w wykonaniu Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej „Slobozhansky” z Charkowa, po czym nastąpi przemarsz pod hasłem „Razem dla Pokoju” ze Wzgórza Wawelskiego na Rynek Główny w Krakowie.

Koncerty: W przyszłą niedzielę 26 lutego o godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się „Koncert dla Pokoju” – Poeci Polscy z Ukrainą w sercu. Wystąpi orkiestra Krakowskiej Młodej Filharmonii. Teksty poezji odczyta Leszek Długosz. Koncert jest charytatywny. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Nie chcę być zbawiony bez was.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…