Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 7 Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie – 7 Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj o godz. 10:15 Msza św. podczas której dzieci ze Szkoły Sióstr Augustianek przystąpią do I Komunii św. Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 11:00.

Kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30. Sprawy związane ze ślubem prosimy zgłaszać we wtorek.

W tym tygodniu od poniedziałku do piątku Nabożeństwo ku czci Matki Bożej o godz. 17:30 i Msza św. o godz. 18:00 będą odprawiane w kościele głównym.

W sobotę 22 maja w naszym kościele obchodzimy święto św. Rity z Cascia. Uroczysta Msza św. odpustowa w rocznicę śmierci świętej zakonnicy i stygmatyczki, patronki spraw trudnych sprawowana będzie o godz. 18:00. Ze względu na bardzo dużą ilość wiernych przybywających do naszego kościoła, Msze św. tego dnia sprawowane są: o godz. 7:00; 8:00; 10:00, 12:00, 14:00, i 18:00 w kościele głównym. Błogosławieństwo róż podczas każdej Mszy św. Informujemy, że Msza św. o godz. 18:00 będzie transmitowana przez Internet, na stronie augustianie.pl Duchowa łączność czcicieli św. Rity niech będzie gorącą modlitwą we wszystkich intencjach, które zanosimy do Boga za Jej wstawiennictwem. Odczytanie intencji o godz. 17:30.

Przypominamy, że każdy z uczestników kultu w kościele św. Katarzyny jest zobowiązany do zakrywania ust i nosa, za wyjątkiem osób sprawujących kult.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek 18 maja – w zakonie augustiańskim – wspomnienie bł. Wilhelma z Tuluzy, prezbitera

Środa 19 maja – w zakonie augustiańskim – wspomnienie bł. Klemensa z Osimo i Augustyna z Tarano, prezbiterów

        Sobota 22 maja – święto św. Rity z Cascia, zakonnicy

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Cierpliwość jest towarzyszką mądrości”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

          Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i wszystkich zmarłych podczas epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…