Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 7 Niedziela Wielkanocna. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Ogłoszenia duszpasterskie – 7 Niedziela Wielkanocna. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Dziś uroczysta procesja ku czci św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, z Wawelu na Skałkę. Tradycyjnie na kilka godzin powierza się naszej Parafii relikwię św. Biskupa. Uroczysta Msza Święta w obecności relikwii sprawowana jest w naszym kościele o godz. 10:00. Porządek sprawowania Mszy Świętych jest następujący: o godz. 9:00 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Msze Święte o godz. 10:00, 11:00, 12:15 i 18:00 odprawiane są w głównym kościele. O godz. 16:30 zapraszamy na Uroczyste Nieszpory do Bazyliki Ojców Paulinów Na Skałce. Nieszpory z kazaniem poprowadzą ojcowie Augustianie. Dziś nie będzie Nabożeństwa majowego.

Nabożeństwo ku czci Matki Bożej jest odprawiane przed Mszą Świętą o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

W naszym kościele w wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę 19 maja odbędzie się modlitewne czuwanie. Początek spotkania o godz. 20:00, Msza Święta o godz. 24:00. Organizatorem czuwania jest wspólnota Nowe Jeruzalem. Serdecznie Zapraszamy.

Przy wejściu do kościoła, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy Świętej.

Dzięki życzliwości ofiarodawców i hojności wiernych, zbiórka przeprowadzona przez Członków Parafialnej Akcji Katolickiej w naszym kościele, 29 kwietnia wyniosła 1013 zł. Każda złotówka i każdy grosz ofiarowany, jako dar serca, do skarbon kwestarskich na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie stanowi cenne wsparcie działań zmierzających do zachowania godności tego okresu życia nieuleczalnie chorego człowieka, który jest jego czasem pożegnania z bliskimi.

Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek 14 maja – święto św. Macieja, apostoła
Środa 16 maja – święto św. Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, głównego patrona Polski. Tego dnia w zakonie augustiański wspomnienie świętych Alipiusza i Possidiusza, biskupów

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Chodzą ludzie podziwiać szczyty gór i wzdęte fale morza, i szerokie nurty rzek, i przestrzeń oceanu, i kręgi gwiezdne, a siebie zaniedbują”.