Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 6 Niedziela zwykła

Ogłoszenia duszpasterskie – 6 Niedziela zwykła

14 lutego  przypada Środa Popielcowa. W tym dniu na wszystkich Mszach Świętych w kościele głównym o godz. 7:00, 8:00 i 18:00 obrzęd posypania popiołem. Od tego dnia rozpoczyna się okres Wielkiego Postu, który służyć ma odnowie życia duchowego oraz przygotowaniu się do obchodów Paschy. Zachęcamy do podejmowania wielkopostnych zobowiązań duchowych oraz do ofiarności na rzecz ubogich. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i na spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki powinny być ograniczone, co do ilości. Wszystkich zaś zachęcamy do włączenia się w ten akt pokutny, jak poucza nas św. Augustyn: „Poskramiajcie ciała wasze postem i wstrzemięźliwością na ile zdrowie wam pozwala”.

Przez cały okres Wielkiego Postu w każdy piątek w krużgankach kościoła będziemy odprawiać Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. 16 marca w piątek, Droga Krzyżowa dla dzieci odprawiana jest o godz. 17:00 a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00. Od przyszłej niedzieli i przez wszystkie niedziele Wielkiego Postu Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W naszym kościele, dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy św., która dostępna jest przy wejściu do kościoła.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna w czwartek o godz. 16:00 do 17:30.

Święci i błogosławieni
Piątek 16 lutego – w zakonie augustiańskim wspomnienie bł. Szymona z Cascia, prezbitera
Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Dusza pragnie prawdy”.

           Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Bolesław Kurtyka

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …