Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 6 Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie – 6 Niedziela Wielkanocna

     St Rita

St Rita – fragment retabulum (Meksyk, koniec XIX wieku)

 

       Dzisiaj w naszym kościele po każdej Mszy św. prowadzona jest kwesta w ramach akcji „Pola Nadziei”, dla chorych przebywających pod opieką Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum”.

       W poniedziałek 22 maja w naszym kościele obchodzimy święto św. Rity z Cascia. Uroczysta Msza Święta odpustowa w rocznicę śmierci świętej zakonnicy i stygmatyczki, patronki spraw trudnych, sprawowana będzie o godz. 18:00, pod przewodnictwem Ks. Infułata Jerzego Bryły. Ze względu na bardzo dużą ilość wiernych przybywających do naszego kościoła, Msze Święte tego dnia sprawowane są o godz. 7:00, 8:00, 10:00, 12:00, 14:00 i 18:00 w kościele głównym. Błogosławieństwo róż będzie podczas każdej Mszy św.

       Przez cały miesiąc maj Nabożeństwo ku czci Matki Bożej odprawiane jest codziennie w kaplicy Matki Bożej przed Mszą św. o godz. 17:30.

       W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30. W środę i piątek od godz. 9:00 do 10:00.

       W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00 odmawiamy wspólnie z Arcybractwem modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej Koronka Arcybractwa Matki Bożej Pocieszenia.

       Koncerty: W piątek 26 maja odbędzie się w naszym kościele koncert w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki. Koncert nosi tytuł „Natura: Mater et Magistra”. Bezpłatne zaproszenia można zarezerwować u organizatorów festiwalu. Dokładne informacje są podane na stronie internetowej Festiwalu Nauki i Sztuki. W sobotę 27 maja zaśpiewają dwa chóry: Chór „Ge-Klaven” ze Szwecji oraz Chór I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. Wstęp na ten koncert jest wolny. Początek koncertu o godz. 19:00.

       Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek 22 maja – w naszym kościele święto św. Rity.
Środa 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych
Piątek 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

        Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Miłość Boga jest pierwszą w dziedzinie przykazania, a miłość bliźniego pierwszą w dziedzinie wykonania”.