Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 6 Niedziela Wielkanocna (uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego)

Ogłoszenia duszpasterskie – 6 Niedziela Wielkanocna (uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego)

     Dziś po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy wspólnie z Arcybractwem modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 17:00 w kaplicy Matki Bożej Koronka Arcybractwa Matki Bożej Pocieszenia.

     31 maja w środę kończymy Nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Od czwartku przez miesiąc czerwiec odprawiamy Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą św. o godz. 1730 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

     W tym tygodniu kancelaria czynna jest we wtorek, czwartek od godz. 16:00 do 17:30. W środę od godz. 9:00 do 10:00. W piątek kancelaria jest nieczynna.

     Piątek 2 czerwca – Pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00. Wizyta u chorych od godz. 9:00. Spowiedź święta w krużgankach od godz. 16:30 do 18:00.

       Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, organizuje całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie miała miejsce w sobotę 3 czerwca od godz. 11:00 do 19:30 w Kaplicy Św. Doroty. Wszystkich, którzy chcieliby nawet na chwilę przyjść na modlitwę i adorację, serdecznie zapraszamy.

     W naszym kościele w sobotę 3 czerwca,w wigilię Zesłania Ducha Świętego,  odbędzie się modlitewne czuwanie. Początek spotkania o godz. 20:00, Msza św. o godz. 24:00. Organizatorem czuwania jest wspólnota Nowe Jeruzalem. Serdecznie zapraszamy.

     W przyszłą niedzielę Zmianka Różańcowa po Mszy Świętej o godz. 9:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

     Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
Środa 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Czwartek 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika
Sobota 3 czerwca – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

       Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Nikt nie kocha bliźniego, nie miłując Boga. A jeśli kto nie kocha Boga, to nie miłuje ani Boga ani bliźniego”.