Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 6 Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie – 6 Niedziela Wielkanocna

Dziś po Mszy Świętej o godz. 9:00 zmianka różańcowa w kaplicy Matki Bożej.

Przez cały miesiąc maj Nabożeństwo ku czci Matki Bożej jest odprawiane przed Mszą Świętą o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę.

Piątek 11 maja – odwiedziny chorych w Parafii od godz. 9:00. Tego dnia Nabożeństwo majowe i Msza Święta o godz. 18:00 sprawowane są w kościele głównym. Podczas tej Mszy dzieci, ze Szkoły Podstawowej Nr 22, które 27 maja przystąpią do pierwszej Komunii Świętej, otrzymają poświęcone książeczki.

W tym tygodniu kancelaria czynna jest w czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy Świętych. 

W przyszłą niedzielę 13 maja odbędzie się uroczysta procesja ku czci św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, z Wawelu na Skałkę. Tradycyjnie na kilka godzin powierza się naszej Parafii relikwię św. Biskupa. Uroczysta Msza Święta w obecności relikwii zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 10:00. Porządek sprawowania Mszy św. będzie następujący: o godz. 9:00 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Msze św. o godz. 10:00, 11:00; 12:15 i 18:00 będą odprawiane w głównym kościele. Tego dnia zapraszamy na Uroczyste Nieszpory do Bazyliki Ojców Paulinów Na Skałce o godz. 16:30. Nieszpory z kazaniem poprowadzą ojcowie Augustianie. Tego dnia nie będzie Nabożeństwa majowego.

Z kalendarza liturgicznego:

Wtorek 8 maja – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej. W naszym kościele tego dnia modlimy się o beatyfikację Sługi Bożego Izajasza Bonera, augustianina z klasztoru św. Katarzyny.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna:
„Początkiem dobrych czynów jest wyznanie złych”
.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej
+ Wiesław Filipowski, + Irena Mróz-Prokop, + Tadeusz Małkowski.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…