Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia Duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia Duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu, kancelaria czynna w czwartek od godz.16:00 do 17:30. 

W piątek 31 marca w krużgankach kościoła Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00. 

1 kwietnia – pierwsza sobota miesiąca. Wspólnota Nowe Jeruzalem, działająca przy naszej parafii, zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Tego dnia o godz. 12:00 Msza św. i Droga Krzyżowa członów krakowskiego Klubu Inteligencji Katolickiej

W przyszłą niedzielę „zmianka” Różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w kaplicy Matki Bożej. 

Już teraz informujemy, że w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej 2 kwietnia podczas Mszy św. święcenie palm. W naszym kościele przed Mszą św. o godz. 11:00 tradycyjna procesja upamiętniająca triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszą św. gromadzimy się przy  bramie ogrodu augustiańskiego, ul. Skałeczna. Przejdziemy procesyjnie do kościoła św. Katarzyny. Prosimy by dzieci miały ze sobą palemki.

W zakrystii można nabyć wielkanocne baranki Caritas w cenie dwunastu złotych. Cześć z tej sumy tj. cztery złote przeznaczone jest na pomoc dla dzieci potrzebujące pomocy.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Prawda jest słodka i gorzka. Kiedy jest słodka, oszczędza, a kiedy jest gorzka, leczy”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i Wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…