Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 „Zmianka Różańcowa” po Mszy św. o godz. 900 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia.

W naszej Parafii od poniedziałku do środy (4-6 kwietnia) odbędą się Rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 160 i 22.

W piątek w krużgankach kościoła Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00. 

W piątek 8 kwietnia dzień śmierci Sługi Bożego Izajasza Bonera, zwanego błogosławionym. W tym dniu w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację Augustiańskiego zakonnika i profesora Akademii Krakowskiej, który żył w XV wieku. Miejsce jego spoczynku znajduje się w mauzoleum, obok kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

W tym tygodniu, kancelaria czynna jest we wtorek i  czwartek od godz. 16:00 do 17:30. 

W zakrystii można nabyć wielkanocne baranki Caritas w cenie dziesięciu złotych. Cześć z tej sumy tj. dwa złote przeznaczona jest na paczki wielkanocne dla dzieci potrzebujące pomocy.

Informacja dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: Terminy spotkań odbędą się w klubie Tagasta o godz. 18:00 w dniu 21 kwietnia; 5 i 19 maja.

W przyszłą niedzielę 10 kwietnia, Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Podczas Mszy św. święcenie palm. W naszym kościele przed Mszą św. o godz. 11:00 tradycyjna procesja upamiętniająca triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszą św. gromadzimy się na ul. Skałecznej przy  bramie ogrodu augustiańskiego. Przejdziemy procesyjnie do kościoła św. Katarzyny na Mszę św. Prosimy by dzieci miały palemki.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Boże, od Ciebie się odwrócić znaczy upaść. Do Ciebie się zwrócić znaczy powstać. Trwać w Tobie oznacza mieć pewne wsparcie.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej +Maria Ptasińska i Wszystkich  poległych w wojnie na Ukrainie.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…