Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj nie będzie Nabożeństwa Gorzkich Żali.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest nieczynna.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy Świętej o godz. 18:00 w krużgankach kościoła.

W ciągu tygodnia Msze św. sprawowane są o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.

Wejście do kościoła od poniedziałku do soboty będzie tylko jedno – od ulicy Augustiańskiej. W niedziele wejście do kościoła od ul. Skałecznej. Liczba wiernych na Mszy Świętej nie może przekraczać 5 osób, dlatego pozostali chętni nie będą mogli wejść do kościoła. Prosimy o dostosowanie się do poleceń osoby pilnującej wejścia.

3 kwietnia pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. W tym dniu nie będzie odwiedzin u chorych i spowiedzi w krużgankach kościoła.

4 kwietnia – pierwsza sobota miesiąca. Nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Czwartego dnia każdego miesiąca modlimy się o wyniesienie na ołtarze augustiańskich męczenników, Sług Bożych: o. Wilhelma Gaczka, o. Krzysztofa Olszewskiego, o. Edmunda Wiluckiego i br. Kazimierza Lipki, którzy mieszkali w klasztorze św. Katarzyny. 4 listopada 1941 roku zostali wywiezieni do obozu Auschwitz i Dachau ponosząc śmierć za wiarę i za to, że byli Polakami. Proces Sług Bożych dobiega końca. Jesteśmy wdzięczni za dar świętości członków naszej wspólnoty parafialnej.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Miłosierdzie goi rany zadane przez trwogę.