Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj po każdej Mszy Świętej Siostry Albertynki z wolontariuszami będą rozprowadzały własnoręcznie zrobione palmy wielkanocne. Ofiarę zebraną przy tej okazji siostry przeznaczą na świąteczną pomoc dla najbiedniejszych. Siostry bardzo proszą o zabranie palm i wsparcie. O godz. 17:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia Nabożeństwo Gorzkich Żali.

W tym tygodniu kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30.

W poniedziałek 8 kwietnia w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację augustiańskiego zakonnika – Sługi Bożego O. Izajasza Bonera.

We wtorek 9 kwietnia o godz. 12:40 Masza Święta dla Gimnazjalistów ze Szkoły Sióstr Augustianek w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. 

 

W piątek 12 kwietnia zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18:00 w krużgankach kościoła. Stacje Drogi Krzyżowej zostały przygotowane przez Duszpasterstwo Środowisk Twórczych w Krakowie działające przy klasztorze augustianów św. Katarzyny.

W zakrystii można nabyć wielkanocne baranki Caritas w cenie ośmiu złotych. Cześć z tej sumy tj. dwa złote przeznaczona jest na paczki wielkanocne dla dzieci potrzebujące pomocy z naszej parafii.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy Świętej.

14 kwietnia to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Podczas wszystkich Mszy Świętych będzie święcenie palm. W naszym kościele przed Mszą św. o godz. 11:00 tradycyjna procesja upamiętniająca triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Gromadzimy się przy ul. Skałecznej, jak co roku, przy bramie ogrodu augustiańskiego.

Także w przyszłą niedzielę Fundacja HCPT Polska, organizująca co roku pielgrzymki dla niepełnosprawnych i chorych dzieci do Lourdes, przeprowadzi kwestę i kiermasz wielkanocny. W tym roku w wyjeździe udział wezmą m.in.  mieszkańcy DPS przy ul. Łanowej 43, mali pacjenci oddziału onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie – Prokocimiu oraz uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego numer 4 przy ulicy Wietora w Krakowie. Dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na opłacenie kosztów wyjazdu dla dzieci. Prosimy o wsparcie i zapewniamy o pamięci modlitewnej w Grocie Maryjnej w Lourdes.

Już teraz uczniowie Gimnazjum Sióstr Augustianek przy wsparciu wspólnoty Nowe Jeruzalem serdecznie zapraszają na kolejne przedstawienie teatralne. Tym razem będzie to spektakl zatytułowany DROGA KRZYŻOWA WSPÓŁCZESNEGO CZŁOWIEKA. Przedstawienie odbędzie się w Wielki Wtorek 16 kwietnia po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00 w kaplicy św. Doroty

Tegoroczna Droga Krzyżowa ulicami Kazimierza w Parafii św. Katarzyny w Wielki Piątek ze względu na remonty ulic będzie miała inny przebieg, niż w poprzednich latach. W Wielki Piątek, 19 kwietnia, Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 15:00 przy budynku seminaryjnym oo. Paulinów przy ul. Skałecznej. Następnie przejdziemy ul. Augustiańską i ul. Piekarską w kierunku Bulwarów Wiślanych, dojdziemy do ul. Paulińskiej i wejdziemy na dziedziniec klasztorny oo. Paulinów. Zapraszamy wszystkie Zgromadzenia i Zakony, wspólnoty modlitewne i Wiernych do uczestnictwa w tym liturgicznym wydarzeniu. Autorem tekstów Stacji Drogi Krzyżowej jest ks. Arcybiskup Grzegorz Ryś.

Koncerty: Dzisiaj (w niedzielę) o godz. 19:00 usłyszymy w wykonaniu krakowskich muzyków słynne „Stabat Mater” włoskiego kompozytora z I połowy XVIII wieku Giovanniego Battisty Pergolesiego. To jedna z najpiękniejszych w dziejach muzyki kompozycji wykorzystującej tekst sekwencji do Matki Bożej Bolesnej. W sobotę 13 kwietnia o godz. 19:30 zabrzmi słynna IV Symfonia Es-dur austriackiego kompozytora z XIX wieku Antona Brucknera. Symfonię zagra orkiestra Uniwersytetu w Ulm w Niemczech. Wstęp na obydwa koncerty jest wolny. Zapraszamy.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Bóg wypisał na tablicach Prawa to, czego ludzie nie wyczytali z własnych serc”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.