Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia Duszpasterskie- 5 Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia Duszpasterskie- 5 Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj „zmianka” Różańcowa po Mszy św. o godz. 900 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. 

Nabożeństwo ku czci Matki Bożej odprawiane jest przed Mszą św. o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę. 

Poniedziałek 8 maja o godz. 17:00 w Bazylice na Skałce podczas Mszy św. ks. biskup Łukasz Buzun z diecezji Kaliskiej, udzieli młodzieży z klasy ósmej, Sakramentu Bierzmowania. 

Z okazji dnia Patrona składamy Panu Stanisławowi Babiuchowi, Starszemu Bratu Arcybractwa M. Bożej Pocieszenia, serdeczne życzenia; wielu łask Bożych, zdrowia i opieki św. Stanisława.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek i czwartek od godz. 16:00 do 17:30. 

W czwartek 11 maja o godz. 18:00 w Tagaście odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Nr 22.

W sobotę 13 maja o godz. 11:00 Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Mikołaja Reja.

W przyszłą niedzielę 14 maja uroczysta procesja ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Wawelu na Skałkę. Tradycyjnie na kilka godzin powierza się naszej Parafii relikwię św. Biskupa. Porządek sprawowania Mszy św. będzie następujący: o godz. 9:00; 10:00; 11:00; 12:15; i 18:00. Tego dnia zapraszamy na Uroczyste Nieszpory do Bazyliki Ojców Paulinów Na Skałce o godz. 16:30. Nieszpory z kazaniem poprowadzą ojcowie Augustianie. Tego dnia nie będzie Nabożeństwa majowego.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 8 maja – Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i archidiecezji krakowskiej

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej +Jacek Kwiatkowski i Wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…