Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkanocna

Dziś po Mszy Świętej o godz. 9:00 odmawiamy wspólnie z członkami Arcybractwa modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 17:00 w kaplicy Koronka Arcybractwa Matki Bożej Pocieszenia.

Także dzisiaj po każdej Mszy Świętej członkowie Parafialnej Akcji Katolickiej prowadzą zbiórkę do puszek w ramach akcji „Pola Nadziei”, dla chorych przebywających pod opieką Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Łazarza” w Krakowie.

Od wtorku 1 maja przez cały miesiąc Nabożeństwo ku czci Matki Bożej jest odprawiane przed Mszą Świętą o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę. Podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie i zakonne – szczególnie do Zakonu Augustiańskiego.

W czwartek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte tego dnia sprawowane są o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i 18:00. Na zakończenie każdej Mszy Świętej odnowimy Śluby Jasnogórskie.

Piątek 4 maja – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta w krużgankach od godz. 16:30 do 18:00. Wyjątkowo odwiedziny chorych będą w piątek 11 maja.

W tym tygodniu kancelaria jest nieczynna.

Wspólnota „Nowe Jeruzalem”, działająca przy naszej parafii, organizuje całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie miała miejsce w sobotę 5 maja od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. Wszystkich, którzy chcieliby nawet na chwilę przyjść na modlitwę adoracyjną, serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 9:00 w kaplicy Matki Bożej.

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego czytanymi podczas Mszy Świętej.

Z kalendarza liturgicznego:
Wtorek 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
Środa 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
Czwartek 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski.
Piątek 4 maja – Święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa.
Sobota 5 maja – Wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Nie zatrzymujmy nieprzyjaźni względem kogokolwiek w naszych sercach, bo gdy w sercu zbierze się dużo nienawiści, ono niszczy”.

Zmarli z naszej wspólnoty parafialnej:
+ Lucyna Lipiecka, + Grażyna Wcisło.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…