Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkiego Postu

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od godz. 16:00 do 17:00.

W poniedziałek, wtorek i środę tj. (12, 13, i 14 marca) w naszym kościele odbędą się Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Nauki wygłosi ks. Grzegorz Sprysak ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła.  Plan jest następujący: Msza św. o godz. 18:00 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia i nauka. Tematem tegorocznych Rekolekcji jest: „Po co chodzić do kościoła”.

Informacja dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. W tym tygodniu w środę 14 marca w kościele głównym  o godz. 17:00 odbędzie się próba generalna przed bierzmowaniem kandydatów z klasy 3 Gimnazjum. Obecność obowiązkowa.

W czwartek 15 marca o godz. 18:00 podczas Mszy Świętej ks. Biskup Tadeusz Pieronek udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z parafii św. Katarzyny, Szkoły im. Św. Rity prowadzonej przez siostry augustianki i Szkoły im. Mikołaja Reja w Krakowie.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:00 dla dzieci. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej dla dorosłych.

W piątek 16 marca w kaplicy św. Doroty o godz. 18:30 odbędzie się spotkanie poświęcone wzajemnym relacjom Kościoła Wschodniego i Zachodniego:  „Dialog leczy rany”. W spotkaniu wezmą udział Arcybiskup Świetosław Szewczuk, zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego, ks. kardynał Stanisław Dziwisz oraz ks. biskup Tadeusz Pieronek. Organizatorem jest Wydawnictwo Znak. Zapraszamy

Przy wejściu do kościoła dostępna jest gazetka z tekstami Słowa Bożego, czytanymi podczas Mszy Świętej.

W krużgankach naszego kościoła można nabyć wielkanocne baranki Caritas w cenie ośmiu złotych. Dwa złote przeznaczone jest na paczki wielkanocne dla dzieci potrzebujące pomocy.

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Bóg nie dopuściłby do zła, gdyby nie był dostatecznie wszechmocny, aby wydobyć z niego dobro”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.