Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj nie będzie Nabożeństwa Gorzkich Żali.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorek od godz. 16:00 do 17:30.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy Świętej o godz. 18:00 w krużgankach kościoła.

W ciągu tygodnia Msze Święte sprawowane są o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.

Dziś 22 marca – Msze Święte sprawowane są o godz. 7:00, 9:00, 11:00, 12:15, 15:00 i o godz. 18:00.

W niedzielę 29 marca Msze Święte sprawowane będą o godz. 9:00, 11:00, 12:15 i o 18:00.

Wejście do kościoła od poniedziałku do soboty będzie tylko jedno – od ulicy Augustiańskiej. W niedziele wejście do kościoła od ul. Skałecznej. Liczba wiernych na Mszy Świętej nie może przekraczać 50 osób, dlatego pozostali chętni nie będą mogli wejść do kościoła. Prosimy o dostosowanie się do poleceń osoby pilnującej wejścia.

Zwracamy się także do czcicieli św. Rity, aby ograniczyli się do duchowej łączności w dzień św. Rity 22 marca polecając Bogu intencje za wstawiennictwem świętej stygmatyczki. Z powodu ograniczonych możliwości zgromadzeń w kościele zachęcamy do pozostania w domach. Z naszej stron zapewniamy o modlitwie.

W związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia koronawirusem informujemy, że w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej Komunia Święta udzielana jest na rękę. Dotyczy to bez wyjątku wszystkich przystępujących do Sakramentu Eucharystii. Komunię spożywamy w obecności kapłana lub Szafarza Nadzwyczajnego. Nie korzystamy z wody święconej w kropielnicach. Przy oddawaniu czci Relikwii św. Rity nie należy ich dotykać lub całować. Znak pokoju oddajemy przez skłon głowy. Inne zalecenia dotyczące działalności duszpasterskiej w Parafii (do czasu ich odwołania): nie będzie spotkań z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania i dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Komunii. Odwołuje się także spotkania modlitewne i seminaryjne związane ze wspólnotą Nowego Jeruzalem. Dotyczy to także grupy biblijnej „Lectio Divina”, harcerzy i zuchów. Sakrament chrztu dzieci będzie uzgadniany z rodzicami tak, by ograniczyć do minimum osoby uczestniczące w tym wydarzeniu.

Z kalendarza liturgicznego:

Środa 25 marca – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: „Kto nie widzi celu swej podróży, niech nigdy nie oddala się od krzyża, a sam krzyż będzie go prowadził.”.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.