Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia Duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia Duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 900 odmawiamy razem z członkami Arcybractwa, modlitwę litanijną do Matki Bożej. O godz. 1700 w kaplicy Koronka Bractwa Matki Bożej Pocieszenia

Od poniedziałku 1 maja przez cały miesiąc Nabożeństwo ku czci Matki Bożej będzie odprawiane przed Mszą św. o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę. 

W środę 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Msze św. sprawowane są o godz. 9:00, 11:00 12:15 i 18:00.

W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna jest w czwartek od godz. 16:00 do 17:30. 

5 maja pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo po Mszy św. o godz. 7:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny chorych od godz. 9:00. Spowiedź św. w krużgankach od godz. 17:30 do 18:00.

6 maja pierwsza sobota miesiąca. Wspólnota Nowe Jeruzalem, działająca przy naszej parafii, zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu, od godz. 11:00 do 21:00 w Kaplicy Matki Bożej Pocieszenia. 

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 1 maja – wspomnienie św. Józefa rzemieślnika

Wtorek 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

Środa 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski

Czwartek 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika

Piątek 5 maja – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera

Sobota 6 maja  święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. 

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Prawa, które są zapisane w sercu ludzi nie może usunąć nawet największa nasza nieprawość.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i Wszystkich  poległych na wojnie w Ukrainie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…