Home 9 Aktualności 9 Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkanocna

Dzisiaj nie będzie Zmianki Różańcowej.

W naszym kościele Msze św. w niedziele sprawowane są o godz. 9:00; 11:00, 12:15, i 18:00

W tygodniu Msze św. sprawowane są w kaplicy M. B. Pocieszenia o godz. 7:00, 8:00 i 18:00.

W tym tygodniu kancelaria jest nieczynna.

Nabożeństwo ku czci Matki Bożej odprawiane jest przed Mszą św. o godz. 17:30 w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia, także w niedzielę.

Poniedziałek 4 maja – modlimy się o wyniesienie na ołtarze augustiańskich męczenników, Sług Bożych: o. Wilhelma Gaczka, o. Krzysztofa Olszewskiego, o. Edmunda Wiluckiego i br. Kazimierza Lipki, którzy mieszkali w klasztorze św. Katarzyny. 4 listopada 1941 roku zostali wywiezieni do obozu Auschwitz i Dachau ponosząc śmierć za wiarę i za to, że byli Polakami. Proces Sług Bożych dobiega końca. Jesteśmy wdzięczni za dar świętości członków naszej wspólnoty parafialnej.

Piątek 8 maja w naszym kościele modlimy się o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Izajasza Bonera zwanego błogosławionym. Augustiański zakonnik i profesor Akademii Krakowskiej żył w XV wieku, który nazwano „szczęśliwym wiekiem Krakowa”- „Felix Saeculum Cracoviae”. Miejsce jego spoczynku znajduje się w mauzoleum, na krużgankach obok kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

Przypomnienie w sprawie Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania. Celebracja uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, a także uroczystości rocznic Pierwszej Komunii Świętej i bierzmowania, które były zaplanowane na maj, będzie możliwa dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół i parafii. Nie wygląda na to, by nastąpiło to w najbliższym czasie. Przewidujemy, że najwcześniej będzie to możliwe w drugiej połowie września br. Zdajemy sobie sprawę, że kwarantanna to dla wszystkich trudny okres, który dodatkowo wymaga wielu zabiegów organizacyjnych, w tym także przesunięcia zaplanowanych wcześniej wydarzeń. Dlatego prosimy o wykazanie zrozumienia dla niepokoju rodziców dzieci pierwszokomunijnych czy kandydatów do bierzmowania w sprawie nowych terminów tych uroczystości. Dotyczy to także spotkań grup modlitewnych w naszej parafii. Prosimy o zrozumienie dla dobra nas wszystkich.

Przypominamy, że wejście do kościoła od poniedziałku do soboty jest tylko jedno od ulicy Augustiańskiej. W niedziele wejście do kościoła od ul. Skałecznej.

Zgodnie z rozporządzeniem we Mszy św. może uczestniczyć w naszym kościele maksymalnie 73 osoby, nie licząc osób sprawujących posługę; W kaplicy Matki Bożej Pocieszenia maksymalna liczba nie może przekroczyć 6 osób. W krużgankach kościoła do 5 osób.

Obowiązuje zasada: jedna osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni świątyni. Należy pamiętać o zasłanianiu twarzy i zachowaniu społecznego dystansu. Prosimy o dostosowanie się do poleceń osoby pilnującej wejścia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.

Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 4 maja wspomnienie św. Floriana, męczennika

Wtorek 5 maja – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera

Środa 6 maja – święto świętach Apostołów Filipa i Jakuba

Piątek 8 maja uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej

Ze skarbca mądrości św. Augustyna: Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu.

Za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej i zmarłych z powodu epidemii koronawirusa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…